Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Алгоритм повідомлення працівника по пошті про вивільнення

26.03.2019 2164 0 0

Повідомити працівника особисто про майбутнє скорочення штату або чисельності не завжди можливо. Іноді для цього працедавці вдаються до послуг пошти. Про те, як повідомляти працівників про майбутнє вивільнення поштою, а також про те, на що слід звертати увагу, застосовуючи такий спосіб повідомлення, і поговоримо в цій статті.

Повідомлення про вивільнення: законодавчі вимоги

Згідно з ч. 1 ст. 492 КЗпП про майбутнє вивільнення працівників персонально попереджають не пізніш як за два місяці. Водночас законодавство не конкретизує, в яких випадках можна вважати працівника попередженим про майбутнє вивільнення персонально.

Для довідки! Під вивільненням працівників, виходячи з п. 1 ч. 1 ст. 40 КЗпП, розуміється припинення трудових правовідносин з ними з ініціативи власника або уповноваженого ним органу в разі змін в організації виробництва та праці, зокрема ліквідації, реорганізації, банкрутства або перепрофілювання підприємства, скорочення чисельності або штату працівників.

Звісно, ідеальною буде ситуація, коли повідомлення про вивільнення вручається безпосередньо працівникові, який, у свою чергу, підписується про отримання повідомлення. Якщо ж він відмовляється отримати повідомлення на руки та/або ознайомитися з ним, то працедавці вдаються до іншого варіанта. Представник працедавця зачитує повідомлення про майбутнє вивільнення працівникові вголос у присутності свідків (не менше двох), про що складається й підписується відповідний акт.

Однак на практиці бувають випадки, коли неможливо вручити повідомлення особисто працівникові або зачитати йому зміст повідомлення зі складанням акта. Тоді й доводиться розв’язувати питання про те, яким ще способом можна його попередити про вивільнення, дотримуючи вимоги ч. 1 ст. 492 КЗпП.

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали