• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Витрати на збут

12.11.2018 1251 0 0

Усе про облік доходів і витрат

Витрати на збут – один із видів загальногосподарських витрат, який виникає в процесі операційної діяльності і не входить до собівартості реалізованої продукції (товарів, робіт, послуг) (п. 17 П(С)БО 16). До збутових відносяться витрати підприємства, пов'язані з реалізацією (збутом) продукції (товарів, робіт, послуг) (п. 19 П(С)БО 16). У статті розглянемо склад таких витрат і порядок їх відображення в обліку.

У бухобліку витрати на збут відносяться на витрати поточного періоду, тобто витрати періоду, у якому були здійснені, і відображаються на однойменному рахунку 93. За дебетом цього рахунка відображається сума визнаних витрат, за кредитом – списання на рахунок 79 «Фінансові результати». Аналітичний облік ведеться за статтями витрат.

Для правильної класифікації та визнання витрат на збут необхідно урахувати умови договорів постачання, виконання робіт/надання послуг. Розділи договору, які містять характеристику продукції, гарантійні зобов'язання, вимоги до сертифікації, стандартизації продукції, що поставляється, транспортування та передачі продукції, – це, як правило, необхідні умови договору.

Примірний перелік витрат на збут наведено в п. 19 П(С)БО 16. Підприємства самостійно вирішують, які витрати включити до збутових, залежно від своєї господарської діяльності. Розглянемо особливості обліку кожного виду збутових витрат.

Упаковка – це предмети, матеріали та пристрої, використовувані для забезпечення схоронності товарів і сировини під час переміщення, зберігання та використання (п. 2 Порядку № 224).

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали