Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Проведення інвентаризації: покрокова інструкція

16.09.2019 4173 10 9

Річна інвентаризація: організація, проведення, відображення результатів і відповідальність

Інвентаризація на підприємстві: наказ, положення, бухоблік, відповідальність

Власники підприємства, його керівники, інвестори та інші користувачі фінансової звітності підприємства повинні бути впевнені у достовірності даних бухобліку. Адже якщо склад активів і зобов’язань підприємства не підтверджено перевіркою їх наявності або перекручено у фінзвітності, то прийняті на основі даних балансу управлінські рішення можуть бути неправильними та призвести до погіршення фінансового стану підприємства або навіть до банкрутства. От чому в законодавчо визначених випадках підприємство зобов’язане проводити інвентаризацію. У консультації розповімо про цілі, завдання та строки проведення інвентаризації.

Щоб правильно організувати процедуру інвентаризації, треба чітко уявляти, які завдання вона покликана вирішити. Бажано, щоб працівники, які брали участь у проведенні інвентаризації, бухгалтерія та керівник підприємства розуміли, у чому полягає кінцевий результат інвентаризації. Це допоможе більш відповідально підійти до виконання даного завдання.

У результаті злагодженої роботи учасників інвентаризаційного процесу забезпечується висока достовірність отриманих результатів, оптимальне використання людських ресурсів. Максимально можлива автоматизація процесу скоротить час його проведення.

Отже, перерахуємо завдання, які вирішуються в ході інвентаризації.

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали