Інвентаризація фінансових інвестицій та інших цінних паперів
Річна інвентаризація: організація, проведення, відображення результатів і відповідальність
Інвентаризація на підприємстві: наказ, положення, бухоблік, відповідальність
Фінансові інвестиції (далі – ФІ), як і будь-які інші активи підприємства, повинні бути достовірно відображені в річній фінансовій звітності. Розглянемо, які активи відносяться до ФІ та які особливості їх інвентаризації, у якому випадку цінні папери (далі – ЦП), наявні у підприємства, є ФІ, а в якому – іншими видами активів, і як це впливає на відображення результатів інвентаризації в обліку.
ФІ – це активи, які утримуються підприємством у цілях збільшення прибутку (процентів, дивідендів тощо), зростання вартості капіталу або інших вигід для інвестора (п. 4 П(С)БО 13).
Відповідно до Методрекомендацій, затверджених наказом Мінфіну від 28.03.13 р. № 433, за строками інвестування ФІ поділяють на такі види:
-
довгострокові – це ФІ, які підприємство утримує більше року, а також усі ФІ, які не можуть бути вільно реалізовані у будь-який момент (п. 2.12):
– ФІ в акції (частки) пов’язаних сторін, що обліковуються за методом участі в капіталі (Дт 141), – відображаються в рядку 1030 Балансу (форма № 1);
– інші інвестиції пов’язаним (Дт 142) і непов’язаним сторонам (Дт 143) – відображаються в рядку 1035 Балансу; - поточні (Дт 352) – ФІ на строк менше одного року, які можуть бути вільно реалізовані у будь-який момент (крім ФІ – еквівалентів коштів), а також довгострокові ФІ, що підлягають погашенню протягом 12 місяців із дати балансу (п. 2.34). Тобто це ті ФІ, які протягом року будуть погашені або продані підприємством. Вони відображаються в рядку 1160 Балансу.
Повна версія доступна тільки передплатникам
Підпишіться на онлайн сервіси для бухгалтерів та кадровиків Uteka. Отримайте повний доступ бібліотеки безпечних рішень, які роблять вашу роботу ефективнішою.
Що входить в передплату?
і приклади
доступу
питання експерту
оновлення
матеріалів
матеріалів c 2015 року