• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Чи можна декілька основних засобів уводити в експлуатацію на підставі одного документа?

10.08.2018 2233 0 1

Підприємство вводить в експлуатацію протягом місяця багато основних засобів (далі – ОЗ). Чи можна оформити їх уведення одним загальним документом (реєстром, актом)?

Уведення в експлуатацію ОЗ оформляється Актом приймання-передачі (внутрішнього переміщення) основних засобів типової форми № ОЗ-1 (затверджена наказом Мінстату від 29.12.95 р. № 352, далі – Наказ № 352). У поясненні до заповнення цієї форми в Наказі № 352 сказано, що вона застосовується для зарахування до складу ОЗ окремих об'єктів і складається на кожний окремий об'єкт.

Проте сам Наказ № 352 дозволяє заповнити одну загальну типову форму № ОЗ-1 на декілька об'єктів. Таке право надано підприємствам, якщо об'єкти, що приймаються до обліку:

  • є однотипними (наприклад, господарський інвентар, інструмент, обладнання тощо);
  • мають однакову вартість;
  • приймаються в одному місяці.

Чи може підприємство замість типової форми № ОЗ-1 оформити введення в експлуатацію об'єктів іншим документом, наприклад реєстром самостійно розробленої форми?

Прямо таке право ні Наказом № 352, ні іншими нормативними актами не передбачено. Однак крім типових форм підприємства можуть використовувати і самостійно розроблені форми (див. лист Держкомстату від 05.12.05 р. № 14/1-2-25/102).

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали