• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Як підрядникові визнати здійснені витрати, якщо на дату балансу замовник не прийняв роботи

14.02.2020 72 0 0

У квітні 2019 року був укладений будівельний контракт на проведення робіт з реконструкції будівлі. Протягом 2019 року за цим договором підприємством-підрядником здійснювалися будівельні роботи (є акти, складені субпідрядником). При цьому відповідні акти із замовником на кінець року не були підписані. Як підрядникові в такій ситуації правильно врахувати здійснені витрати? Підприємство-підрядник застосовує національні стандарти бухобліку та звітності.

Відповідь на це запитання слід розглядати з позиції П(С)БО 18 «Будівельні контракти». Нагадаємо, що зазначений стандарт застосовується для цілей складання фінзвітності підрядником, який виконує передбачені будівельним контрактом (договором про будівництво) роботи і передає результати таких робіт замовникові. При цьому під будівництвом слід розуміти спорудження нового об'єкта, реконструкцію, розширення, добудову, реставрацію і ремонт об'єктів, виконання монтажних робіт (п. 2 П(С)БО 18).

У нашому випадку дата початку будівельного контракту і дата завершення робіт явно належать до різних звітних періодів. Тому доходи і витрати за таким будівельним контрактом визнаються у міру виконання робіт з розподілом за звітними періодами, у яких такі роботи фактично проводилися.

Згідно з П(С)БО 18, правила визнання доходів і витрат за будівельним контрактом залежать:

  • від можливості/неможливості достовірної оцінки кінцевого фінрезультату за контрактом (п. 3, 7, 8);
  • від можливої прибутковості/збитковості контракту (п. 8).

Розглянемо, як застосувати ці правила на практиці, зокрема в нашій ситуації.

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали