• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Інвентаризація каси

Наталя Кривунь

04.10.2017 2436 0 1

Інвентаризація каси на підприємстві – це досить важливий і відповідальний захід. Як її грамотно провести, розповімо в цій консультації.

Каса підприємства – це приміщення або місце здійснення готівкових розрахунків, а також приймання, видачі, зберігання готівкових коштів, інших цінностей і касових документів (п. 1.2 Положення № 637).

Як правило, готівкові кошти та інші цінності підприємства (платіжні картки, чекові книжки та ін.) зберігаються в сейфі або закритій на ключ шафі. Відповідальність за створення умов, необхідних для забезпечення схоронності коштів у касі, несе керівник (п. 4.1 Положення № 637).

Головна мета проведення інвентаризації каси – здійснення контролю над схоронністю готівкових коштів (п. 4.10 Положення № 637). У випадку використання при розрахунках із покупцями РРО або розрахункових квитанцій інвентаризація проводиться також у місцях здійснення таких готівкових розрахунків.

Інвентаризація перед складанням річної звітності може проводитися протягом двох місяців до дати балансу, у строки, установлені керівником підприємства. Підставою для її проведення є відповідний наказ керівника, у якому встановлюються строки проведення та склад інвентаризаційної комісії.

Інвентаризація каси проводиться повним складом комісії і в присутності матеріально відповідальної особи (п. 1 розд. ІІ Положення № 879).

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали