• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Автомобіль виведено з експлуатації: як у цей період ураховувати витрати на його страхування?

Автомобіль тимчасово не використовується підприємством у госпдіяльності: згідно з наказом керівника він виведений з експлуатації і амортизація на нього не нараховується. Але раніше підприємство уклало договір обов'язкового страхування цивільно-правової відповідальності (далі – договір «автоцивілки») щодо цього автомобіля строком на один рік. Згідно з умовами договору страховий платіж за весь період дії договору був унесений при його укладанні. Чи можна ураховувати у складі витрат суму страхового платежу, якщо автомобіль перестав використовуватися підприємством?

Так, можна. Розглянемо докладніше.

У бухобліку сума страховки повинна списуватися на витрати протягом року рівномірними платежами. Такий висновок випливає із суті страхування. І той факт, що автомобіль виведено з експлуатації, нічого не змінює.

Страхове свідоцтво (поліс), отримане підприємством, є формою договору страхування. Договір страхування – це письмова угода між страхувальником і страховиком, згідно з якою:

  • страховик – зобов'язується при настанні страхового випадку здійснити страхову виплату страхувальнику або іншій особі, на користь якої укладено договір страхування (надати допомогу, надати послугу і т. п.);
  • страхувальник – зобов'язується сплачувати страхові платежі у визначені строки і виконувати інші умови договору.

Зазвичай договір страхування набуває чинності з моменту внесення першого страхового платежу (ст. 16 Закону від 07.03.96 р. № 85/96-ВР).

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали