• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Звітність по зарплаті: шпаргалка для бухгалтера

16.04.2019 14553 0 12

Організація оплати праці являє собою систему організаційно-правових засобів, спрямованих на встановлення змісту і порядку введення системи оплати праці, тарифної системи, нормування праці, відрядних розцінок, преміювання, інших заохочувальних, компенсаційних і гарантійних виплат, встановлення норм оплати праці при відхиленні від тарифних умов, форм і строків виплати заробітної плати, порядку обчислення середнього заробітку, індексації зарплати у зв'язку зі зміною індексу споживчих цін, компенсації зарплати у зв'язку з порушенням термінів її виплати.

Розрахунки за виплатами працівникам на підприємстві є однією з найнебезпечніших з точки зору відповідальності ділянок кадрового діловодства та бухгалтерського обліку. Серед основних виплат працівникам ключовими є розрахунки за заробітною платою, облік яких є обов’язковим та потребує кваліфікованого підходу.

Складність та трудомісткість процесу нарахування та виплати заробітної плати полягає в тому, що саме заробітна плата є базою для розрахунку таких ключових податків, як податок з доходів фізичних осіб, військовий збір  та єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.

Приклади розрахунку заробітної плати у 2019 році

Зазвичай бухгалтер по зарплаті в роботі стикається з однотипними операціями як частині нарахування зарплати, так і в частині складання звітності. І якщо нарахування зарплати чи інших виплат здійснюється регулярно, то заповнення звітності з ПДФР - форма № 1ДФ раз у квартал. А за такої періодичності для її правильного заповнення інколи вже потрібно підглядати в довідники. Саме такий довідник, що поєднує у собі низку статей по заповненню форми № 1ДФ і пропонуємо вашій увазі:

Форма № 1ДФ: окремі питання заповнення

Актуальні питання заповнення форми № 1ДФ

Таблиця-підказка: відображення операцій у формі № 1ДФ

Виконання зобов’язання на користь третьої особи та заповнення форми № 1ДФ

Забули відобразити у формі № 1ДФ виплати ФОПу: чи буде штраф

Заробіток держслужбовця: нюанси розрахунку

Форма № 1ДФ: відповіді на актуальні запитання

Оплата праці за роботу в нічний час і режим роботи

Оплата праці у нічний час, святкові та вихідні дні при підсумованому обліку робочого часу

Якщо зарплата збільшувалася випереджальним шляхом з урахуванням прогнозованого рівня інфляції, то штраф за непроведення індексації є незаконним

Форма № 1ДФ у запитаннях і відповідях

Вам також потрібно знати

Оприлюднено нові рахунки для сплати ЄСВ

Оприлюднено нові рахунки для сплати ЄСВ (ч.2)

Коментарі до матеріалу

Оформити передплату на розділ «Комерція»

Надійні рішення з бухобліку, податків та права

2592 грн. / рік

Купити

Кращі матеріали