• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Форма № 1ДФ: окремі питання заповнення

16.04.2019 2689 0 0

Звітність по зарплаті: шпаргалка для бухгалтера

Минулого року було доповнено новими кодами Довідник ознак доходів, які зазначаються у ф. № 1ДФ. Їх треба враховувати, звітуючи вже за І квартал. А чи вплинуло це якось на порядок складання податкового розрахунку, з’ясуємо в цій статті. Принагідно нагадаємо основні правила заповнення ф. № 1ДФ та виправлення помилок, а також розглянемо з незвичної точки зору одне з доволі поширених питань щодо відображення додаткового блага.

Отже, у Довіднику ознак доходів (далі – Довідник), наведеному в додатку до Порядку заповнення та подання податковими агентами Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь фізичних осіб, і сум утриманого з них податку, затвердженого наказом Мінфіну від 13.01.15 р. № 4 (далі – ф. № 1ДФ), з’явилися нові коди ознак доходів (далі – код), а також викладено в новій редакції зміст старих ознак згідно з останніми змінами до Податкового кодексу (далі – ПК).

Зокрема, приведено у відповідність до змісту певних норм ПК коди 113 і 114 – додано згадку про прийняття спадщини від члена сім’ї другого ступеня споріднення, тоді яка раніше йшлося лише про першу. Схожих змін зазнали коди 143 (надання допомоги на лікування), 145 (оплата вартості навчання), 149 (здавання вторсировини), 156 (надання путівок), 160 (надання дарунка), 183 (отримання інвестиційного прибутку).

Зазначені доходи відображалися з такими кодами і раніше, але тепер у Довіднику зміст їх ознак приведено у відповідність до ПК.

Нібито залишився старим код 127 (інші доходи), але тепер його роздвоєно. Інші доходи, що не обкладаються ПДФО, слід відображати з кодом 194 «Інші доходи, які згідно з Кодексом не включаються до складу загального місячного (річного) оподатковуваного доходу (пп. 165.1.49)».

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали