• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Зберігання, архівування та знищення первинних документів

27.12.2018 2235 0 1

Для того щоб правильно організувати документообіг і зберігати документи, слід ознайомитися із Правилами організації діловодства та архівного зберігання документів у державних органах, органах місцевого самоврядування, на підприємствах, в установах та організаціях, затверджених наказом Мін’юсту від 18.06.15 р. № 1000/5 (далі – Правила № 1000/5). Згідно з даними Правилами ведення документообігу на підприємстві регламентується інструкцією з діловодства, регламентами роботи з документами, положеннями про структурні підрозділи підприємства, посадовими інструкціями.

Іншими словами, підприємство повинне розробити внутрішні документи, якими й буде регулювати свій документообіг.

Для організації зберігання документів на підприємстві необхідно в першу чергу скласти номенклатуру справ (п. 1 розд. IV Правил № 1000/5).

Для чого потрібна номенклатура справ?

Номенклатура потрібна, щоб установити єдиний порядок формування справ (незалежно від носія інформації), забезпечити їх облік, оперативний пошук документів за змістом та видами, визначити строки зберігання справ.

Номенклатура є основою для складання описів справ постійного, тривалого (понад 10 років) і тимчасового (до 10 років включно) зберігання.

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали