Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Чи входять ТЗВ до ціни придбання товару для визначення бази обкладення ПДВ?

Підприємство – платник ПДВ придбаває товар для подальшого перепродажу. При цьому облік транспортно-заготівельних витрат (далі – ТЗВ) при купівлі товару здійснюється по-різному: варіант 1 – ТЗВ включаються до вартості товару (обліковуються на субрахунку 281); варіант 2 – ТЗВ відображаються окремо (наприклад, на субрахунку 289).

Чи включається сума ТЗВ до ціни придбання товару для цілей визначення бази обкладення ПДВ?

При продажу раніше придбаних товарів база оподаткування визначається згідно з п. 188.1 Податкового кодексу (далі – ПК), тобто виходячи з договірної ціни, але не нижчої від ціни придбання товару.

Завважимо, що норми ПК не містять визначення ціни придбання. На думку ДФС (лист від 11.02.16 р. № 2878/6/99-99-19-03-02-15, далі – Лист № 2878), ціною придбання є ціна товару, за якою він був отриманий у власність. Тобто, по суті, ідеться про договірну вартість товару. Якраз про це ДФС і згадала в Листі № 2878, роз'яснюючи порядок визначення бази оподаткування для імпортних товарів.

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали