Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Види відповідальності головного бухгалтера: за що можна притягти та як уникнути

Робота головного бухгалтера пов'язана з певними ризиками – як для самого головбуха, так і для підприємства, на якому він трудиться. З одного боку, помилки, які може допустити головний бухгалтер, нерідко дорого коштують підприємству (штрафні санкції застосовуються до підприємства). З іншого боку, буває і навпаки. Іноді бухгалтер, який виконував вимоги керівника або засновника, ризикує бути притягнутим до кримінальної відповідальності за свідомо незаконні дії. Для того, щоб ви знали, де таїться небезпека, розглянемо, у яких випадках і яким чином можна притягти до відповідальності головного бухгалтера.

Згідно зі ст. 92 Конституції підстави для притягнення до відповідальності можуть бути передбачені виключно законами. У чинному законодавстві є чотири види відповідальності, до якої може бути притягнутий головний бухгалтер:

  • дисциплінарна;
  • матеріальна;
  • адміністративна;
  • кримінальна.

Розглянемо нюанси притягнення до кожного виду відповідальності.

Дисциплінарна відповідальність – це відповідальність, передбачена трудовим законодавством, конкретно – гл. Х Кодексу законів про працю (далі – КЗпП).

Застосувати цей вид відповідальності до працівника (у т. ч. і до головного бухгалтера) може особа, уповноважена приймати на роботу цього співробітника (ст. 1471 КЗпП). Як правило, це керівник підприємства (директор, голова правління і т. д.).

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали