• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Підприємство видобуває воду зі свердловини: чи треба переходити на МСФЗ?

Юлія Гужел

19.03.2018 1002 0 2

Що сталося: з 2018 року в законодавстві з'явилася вимога про обов'язкове застосування міжнародних стандартів фінансової звітності підприємствами, що видобувають корисні копалини загальнодержавного значення.

У чому полягає запитання: чи стосується ця вимога підприємств, що видобувають підземні води?

Приводом для написання цієї статті послужили зміни в Законі від 16.07.99 р. № 996-XIV (далі – Закон № 996), що діють із цього року. І, звичайно ж, запитання наших читачів про необхідність застосування МСФЗ підприємствами, що видобувають воду зі свердловин.

Нагадаємо, у чому полягала зміна, яка викликала хвилю запитань. Перелік підприємств, зобов'язаних застосовувати для формування фінзвітності правила МСФЗ, міститься в п. 2 ст. 121 Закону № 996. Цей перелік із 1 січня 2018 року був доповнений підприємствами, що становлять громадський інтерес, а також підприємствами, які займаються видобутком корисних копалин загальнодержавного значення. Про останні і йтиметься. Конкретно нас цікавить видобуток підземних вод зі свердловин.

Уся річ у тому, що підземні води (тобто які видобуваються зі свердловин) теж входять до переліку корисних копалин загальнодержавного значення (див. постанову КМУ від 12.12.94 р. № 827). Підземні води можуть використовуватися:

  • для питних потреб населення;
  • як технічна вода;
  • як лікувальні води;
  • для виробничих цілей промисловими підприємствами;
  • сільгосппідприємствами (для зрошування угідь, водопостачання пасовищ, тваринницьких ферм) тощо.

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали