Реєстрація платником єдиного податку першої – третьої груп: що потрібно знати
Стати платником єдиного податку (далі – ЄП) може як суб'єкт господарювання (далі – СГ), що вже діє, так і новостворений.
Як відбувається реєстрація юрособи або підприємця як платника ЄП?
Реєстрація здійснюється шляхом унесення відповідних записів до Реєстру платників ЄП, який веде ДФС (далі – Реєстр, див. нижче) (п. 299.1 Податкового кодексу, далі – ПК). А порядок обрання спрощеної системи оподаткування для єдинників першої – третьої груп, а також порядок переходу на спрощенку встановлено п. 298.1 ПК.
Для того щоб зареєструватися єдинником, СГ повинен:
- вибрати групу та ставку ЄП і переконатися в тому, що його статус і вид діяльності відповідають критеріям, установленим для вибраної групи (див. «Єдиний податок: хто може стати платником?»);
- подати заяву про застосування спрощеної системи оподаткування (далі – заява) (пп. 298.1.1 ПК). Форма і Порядок подання такої заяви затверджені наказом Мінфіну від 20.12.11 р. № 1675 (далі – Наказ № 1675, Порядок № 1675).
Порядок реєстрації платником ЄП залежить від того, є СГ діючим чи новоствореним. Тому розглянемо докладніше обидва випадки.
Повна версія доступна тільки передплатникам
Підпишіться на онлайн сервіси для бухгалтерів та кадровиків Uteka. Отримайте повний доступ бібліотеки безпечних рішень, які роблять вашу роботу ефективнішою.
Що входить в передплату?
і приклади
доступу
питання експерту
оновлення
матеріалів
матеріалів c 2015 року