Договір позики: істотні умови
06.03.2018 2316 0 1
При укладенні договору позики слід керуватися нормами § 1 гл. 71 Цивільного кодексу (далі – ЦК).
За договором позики одна сторона (позикодавець, кредитор) передає у власність другій стороні (позичальникові, боржникові) кошти або інші речі, визначені родовими ознаками, а позичальник зобов'язується повернути таку саму суму грошей або рівну кількість речей того самого роду та якості (ст. 1046 ЦК).
Сторонами договору є позикодавець і позичальник. Як позикодавцем, так і позичальником може виступати як юридична, так і фізична особа – обмежень із цього приводу в законодавстві немає. Не обмежена і кількість договорів позики, що укладаються з однією особою. Це означає, що протягом року з однією і тією ж особою може бути укладено декілька договорів за умови, що внутрішніми документами підприємства не встановлена заборона на видачу позики.
Які особливості договору позики?
Характеристика договору така:
- реальний, тобто такий, що вважається укладеним з моменту передачі позичальникові грошей або речі;
- односторонній. У кредитора виникає право вимагати повернення грошових сум або речей. При цьому ніяких обов'язків він не несе. А позичальник повинен повернути позику в установлений строк, і права щодо кредитора він не набуває;
- може бути як відплатним (передбачає плату за отримання позики), так і безвідплатним.
Повна версія доступна тільки передплатникам
Підпишіться на онлайн сервіси для бухгалтерів та кадровиків Uteka. Отримайте повний доступ бібліотеки безпечних рішень, які роблять вашу роботу ефективнішою.
Що входить в передплату?
і приклади
доступу
питання експерту
оновлення
матеріалів
матеріалів c 2015 року