• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Типові помилки при роботі з РРО

Ольга Целуйко

06.02.2017 4587 0 1

При використанні РРО касир через неуважність або відсутність знань може допустити помилки. Специфіка цих помилок у тому, що неправильні дії касира відображаються в розрахункових документах і звітних чеках, фіксуються у фіскальній пам'яті РРО та передаються по каналах зв'язку контролюючим органам. Тому виправити помилки заднім числом неможливо. Крім того, вони призводять до нарахування значних штрафних санкцій при перевірках. У цій консультації розповімо, як виправляти помилки, що найбільш часто зустрічаються при роботі РРО.

У фіскальному чеку відсутні окремі обов'язкові реквізити

У фіскальному чеку некоректно заповнено обов'язковий реквізит

У Z-звіті відсутні обов'язкові реквізити

Z-звіт не надруковано (не збережено)

У місці проведення розрахунків виявлено надлишок чи недостачу готівки

Касир помилково виконав операцію «Службове внесення»

Висновки

Помилки при роботі із РРО, як правило, пов'язані з людським фактором (неуважність, відсутність необхідних знань у касирів, бухгалтерів), допускаються ненавмисно й найчастіше не завдають ніякої шкоди ні самому підприємству, ні державі (виручку повністю відображено в обліку, нехай і з формальними порушеннями порядку її оприбуткування, усі податки з реалізації товарів (послуг) сплачено).

Штрафні санкції за порушення у сфері обігу готівки, зокрема при використанні РРО, дуже великі і, скажемо прямо, не завжди відповідають тяжкості вчиненого порушення, тому в перспективі вимагають перегляду на законодавчому рівні, щоб РРО не був «пугалом» для бізнесу. Проте на сьогодні суб'єктам господарювання, їх працівникам і посадовим особам треба чітко усвідомлювати рівень відповідальності, а значить, вивчати, де найчастіше на практиці допускаються помилки та попереджати їх виникнення, вчасно виправляти, щоб звести до мінімуму негативні наслідки.

Коментарі до матеріалу

Оформити передплату на розділ «Комерція»

Надійні рішення з бухобліку, податків та права

2592 грн. / рік

Купити

Кращі матеріали