«Чужий» касир на підприємстві: як оформити відносини з вигодою і без ризику?
13.03.2018 1725 0 1
У чому полягає проблема: новим Порядком про ведення касових операцій (див. «Положення НБУ про касові операції: основні нововведення») дозволено залучати як касира співробітника іншого підприємства. Проте на практиці не зрозуміло, як за це взятися. Адже доводиться довірити роботу з готівкою чужій людині. Отже, треба максимально убезпечити підприємство від ризику завдання збитку залученим зі сторони касиром.
Чим допоможе рішення: ми пояснимо, які важливі моменти треба передбачити, щоб ви могли без побоювання довірити функції касира співробітникові іншого підприємства.
Ситуація, про яку ви прочитаєте нижче, знайома багатьом підприємствам. Тому багатьом буде цікаво, як потрібно діяти, щоб не нашкодити своєму підприємству.
Питання від головного бухгалтера ООО Оксани Самойленко (Полтава), на які дає відповіді юрист Маргарита Майоренко.
Ситуація
У нашого підприємства є відокремлений підрозділ в іншому місті. До цього підрозділу потрібно прийняти касира на неповну зайнятість. Знайти працівника на таких умовах складно. Тому ми хочемо покласти функції касира на співробітника іншого підприємства. Чули, що зараз це не заборонено. Проте виник ряд запитань:
- Як це документально оформити? Якими нормами законодавства керуватися та як назвати договір з іншим підприємством?
- Укладати трудовий договір із таким співробітником чи достатньо договору з його підприємством?
- Можна укласти з таким співробітником договір про повну матеріальну відповідальність чи за нього відповідає підприємство, з якого він буде направлений до нас?
Повна версія доступна тільки передплатникам
Підпишіться на онлайн сервіси для бухгалтерів та кадровиків Uteka. Отримайте повний доступ бібліотеки безпечних рішень, які роблять вашу роботу ефективнішою.
Що входить в передплату?
і приклади
доступу
питання експерту
оновлення
матеріалів
матеріалів c 2015 року