Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Найманий працівник знаходиться у відпустці для догляду за дитиною: чи має право єдинник на відпустку?

У платника єдиного податку рахується працівник, що знаходиться у відпустці для догляду за дитиною. Чи може такий єдинник претендувати на право піти у відпустку відповідно до п. 295.5 Податкового кодексу (далі – ПК)?

Відповідно до п. 295.5 ПК фізичні особи – підприємці – платники єдиного податку першої і другої груп, які не використовують працю найманих осіб, звільняються від сплати єдиного податку протягом одного календарного місяця на рік на час відпустки, а також за період хвороби, підтвердженої копією листка (листків) непрацездатності, якщо вона триває 30 і більше календарних днів. Як бачимо, норми ПК наголошують саме на використанні праці найманого працівника. Тобто, якщо працівник знаходиться у відпустці для догляду за дитиною, то платник єдиного податку його працю не використовує.

Крім того, пп. 291.4.1 ПК передбачено, що при розрахунку загальної кількості осіб, які перебувають у трудових відносинах із фізособою-єдинником, не враховуються наймані працівники, які перебувають у відпустці у зв’язку з вагітністю і пологами та у відпустці для догляду за дитиною до досягнення нею передбаченого законодавством віку.

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали