• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Чи може підприємець-єдинник прийняти нового працівника на місце мобілізованого, якщо всього в нього 10 працівників?

Підприємець – єдинник другої групи займається виробництвом і продажем меблів, у штаті – 10 працівників, кожен з яких виконує свою конкретну операцію. У липні 2015 року одного працівника мобілізували. Але для виконання і завершення виробничого циклу підприємцеві необхідно мати саме 10 працівників. Як бути? Чи має право підприємець прийняти іншого працівника замість мобілізованого, залишаючись на єдиному податку другої групи?

На жаль, ні. Пояснимо чому і підкажемо як вийти із ситуації, що склалася.

У Податковому кодексі (далі – ПК) чітко виписано умови застосування спрощеної системи оподаткування, обліку та звітності. Так, фізичні особи – підприємці, які здійснюють, зокрема, виробництво та/або продаж товарів, можуть перебувати у другій групі платників єдиного податку (далі – ЄП), якщо:

  • кількість осіб, які перебувають з ними в трудових відносинах, одночасно не перевищує 10 чоловік;
  • обсяг доходу не перевищує 1 500 000 грн. (пп. 2 п. 291.4 ПК).

При цьому, згідно з пп. 291.4.1 ПК, при підрахуванні загальної кількості осіб, які перебувають у трудових відносинах із підприємцем-єдинником, не враховуються наймані працівники, які перебу­вають:

  • у відпустці по вагітності та пологах;
  • відпустці для  догляду за дитиною до досягнення нею передбаченого законодавством віку.

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали