• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Верховний суд: головне – сутність господарської операції. Важлива форма документа

Бухгалтерські форуми рясніють обговоренням того, як проходять перевірки органів ДФС, що саме перевіряють та що являють собою знайдені порушення.

Доволі поширеним порушенням є дефекти в первинних документах. Так, органи ДФС вказують на те, що певні документи не відповідають ст. 9 Закону від 16.07.99 р. № 996-XIV «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні». 

Найбільш поширеним дефектом є відсутність ідентифікації посади особи, відповідальної за здійснення господарської операції і правильність її оформлення. Як правило, при заповненні видаткових накладних, актів приймання-передачі такі люди поспішають та не вказують свою посаду (часом прізвище та ініціали). Чи це серйозно? 

Верховний Суд України говорить – так. У постанові від 23.01.18 р. у справі № К/9901/436/18 (№ 826/7047/13-а) суд указав, що «факт відсутності або невідповідності первинного документа, який посвідчує господарську операцію, встановленим вимогам унеможливлює формування на його підставі витрат або податкового кредиту». А невідповідність первинного документа встановленим вимогам у даній справі полягала в тому, що був відсутній договір між позивачем та його контрагентами, а в податкових накладних (акт перевірки був за 2011–2012 роки), актах здачі-приймання робіт (надання послуг), видаткових накладних не зазначено посаду осіб, відповідальних за здійснення господарських операцій, місце їх складання.

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали