• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Відсутність ТТН не є підставою для визнання операції фіктивною за наявності інших правильно оформлених первинних документів

27.08.2018 377 0 2

ТТН як підтвердження реальності перевезення (правила та зразки заповнення)

Позивач – акціонерне товариство (далі – АТ), відповідач – податкова інспекція.

Податкова інспекція провела документальну позапланову перевірку АТ з питання правомірності формування податкового кредиту. За результатами перевірки був складений акт, у якому зазначалося, що АТ неправомірно включило до складу податкового кредиту суми ПДВ, сплачені двом контрагентам при оплаті ТМЦ і підрядних робіт, оскільки немає підтвердження, що операції мали реальний характер. На підставі акта було прийняте податкове повідомлення-рішення (далі – ППР), яким АТ донараховані податкові зобов'язання з ПДВ і нарахований штраф. АТ оскаржило отримане ППР у суді. Постановою окружного адміністративного суду, залишеною без змін ухвалою апеляційного адміністративного суду, позовні вимоги АТ були задоволені – ППР скасоване. До касаційної інстанції звернувся податковий орган за скасуванням рішень першої та апеляційної інстанцій.

Позивач. З контрагентами було укладено декілька договорів підряду і постачання. На підтвердження їх виконання були подані копії податкових і видаткових накладних, технічних завдань на розробку проектної документації, кошторисів, графіків виконання робіт із проектування, специфікацій до договорів постачання, прибуткових ордерів, актів здачі-приймання виконаних робіт, довідок про вартість виконаних будівельних робіт і витрат, підсумкових відомостей ресурсів, локальних кошторисів, а також виписки з журналів реєстрації виданих довіреностей.

Відповідач. У контрагентів позивача немає майна, основних засобів і трудових ресурсів, необхідних для ведення госпдіяльності та виконання договірних зобов'язань перед АТ. Крім того, позивач при перевірці не надав транспортну документацію на перевезення ТМЦ.

Суд прийняв рішення (Постанова ВСУ від 06.02.18 р. (ЄДРСР, реєстр. № 72029159)) на користь АТ. Верховний Суд погодився з висновками судів першої та апеляційної інстанцій, зазначивши, що реальність господарських операцій між позивачем і його контрагентами підтверджена належним чином оформленими первинними документами.

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали