• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Як стягнути заборгованість за рішенням господарського суду через виконавчу службу

Із цієї статті ви дізнаєтеся: яких правил треба дотримуватися для пред'яв­лення виконавчого документа, отриманого за результатами судового розгляду господарського спору.

Що можна зробити на практиці: перед зверненням до виконавчої служби перевірте, чи правильно складено документи, оскільки формальні помилки і неточності можуть призвести до затягування процедури стягнення боргу. Допоможіть виконавчій службі: якщо у вас є додаткова інформація про боржника, повідомте про неї виконавця. Це підвищить ваші шанси отримати борг.

Сьогодні ми розглянемо ситуацію, досить розповсюджену на практиці. Підприємство судилося зі своїм контрагентом-боржником і виграло суд. Проте боржник не виконує добровільно рішення суду про стягнення заборгованості. Що робити підприємству в такій ситуації?

На конкретні запитання головного бухгалтера з м. Нікополя Світлани Чуйко, з посиланням на законодавчі норми відповідає юрист Олена Кантерман.

Який документ є виконавчим за наслідками господарського спору в суді?

Рішення господарського суду підлягає виконанню на підставі наказу, виданого судом першої інстанції (ст. 327 Господарського процесуального кодексу, далі – ГПК). Цей наказ і є виконавчим документом. Наказ повинен бути направлений стягувачеві протягом 5 днів з моменту набуття чинності судового рішення (ч. 4 ст. 327 ГПК).

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали