Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Списуємо основні засоби: чи потрібно нараховувати податкове зобов’язання, якщо знос 100 %?

Підприємство списує основний засіб (далі – ОЗ), знос якого 100 % і який не придатний для подальшої експлуатації. Балансова вартість ОЗ дорівнює нулю. Чи потрібно нараховувати податкові зобов’язання при списанні такого ОЗ?

Нагадаємо, що в разі якщо основні виробничі або невиробничі засоби ліквідуються за самостійним рішенням платника податку, така ліквідація для цілей оподаткування розглядається як постачання таких основних виробничих або невиробничих засобів за звичайними цінами, але не нижче балансової вартості на момент ліквідації (п. 189.9 Податкового кодексу, далі – ПК).

У нашій ситуації списання ОЗ здійснюється у зв’язку із 100%-вим зносом і непридатністю його до експлуатації. Балансова вартість об’єкта дорівнює нулю. Тому ця ліквідація не розглядатиметься як постачання ОЗ. Водночас для підтвердження такого права підприємство повин-не правильно документально оформити таку господарську операцію. Для цього необхідно назначити комісію, що здійснюватиме ліквідацію такого засобу, оформити відповідні документи, зокрема Акт списання основних засобів типової форми № ОЗ-3 (затверджена наказом Мінстату від 29.01.95 р. № 352). Крім того, регістри синтетичного й аналітичного обліку ОЗ повинні підтвердити 100%-вий знос ОЗ, а ко-місія повинна надати висновок про непридатність його до експлуатації.

Водночас зауважимо, що в разі якщо внаслідок ліквідації необоротних активів отримуються комплектувальні вироби, складові частини, компоненти або інші відходи, які оприбутковуються на матеріальних рахунках із метою їх використання в господарській діяльності платника, на та-кі операції не нараховуються податкові зобо-в’язання (п. 189.10 ПК). Однак при реалізації таких матеріалів база оподаткування визначатиметься на підставі п. 188.1 ПК.

Коментарі до матеріалу

Оформити передплату на розділ «Комерція»

Надійні рішення з бухобліку, податків та права

2592 грн. / рік

Купити

Кращі матеріали