Відповідальність за неправомірне застосування ПСП
13.01.2017 839 0 0
Оскільки ПСП застосовується на підставі поданої платником податку заяви, то й відповідальність за неправомірне застосування пільги несе платник.
Як передбачено пп. 169.2.4 ПКУ, якщо з вини платника відбувається неправомірне застосування ПСП, то такий платник втрачає право на її отримання за всіма місцями отримання доходу, починаючи з місяця, у якому мало місце таке порушення, та закінчуючи місяцем відновлення права на пільгу.
Відновлення права на пільгу можливе в разі подання платником заяв про відмову від пільги всім роботодавцям, яким раніше подавалися заяви про застосування ПСП. У заяві потрібно зазначити місяць, коли відбулося таке порушення.
На цій підставі кожний роботодавець нараховує й утримує відповідну суму недоплати податку та штраф у розмірі 100 % суми цієї недоплати за рахунок найближчої виплати доходу такому платнику податку, а якщо сума виплати недостатня, – за рахунок наступних виплат.
У разі якщо сума недоплати та/або штрафу не були утримані податковим агентом за рахунок доходу платника податку, такі суми включаються до річної податкової декларації такого платника податку. При цьому право на застосування ПСП відновиться з податкового місяця, що настає за місяцем, у якому сума такої недоплати та штраф повністю погашаються.
Законодавчі норми надання ПСП і приклади розрахунків в різних ситуаціях
Коментарі до матеріалу