• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Чи потрібно визначати різниці з амортизації ОЗ, що використовуються на будівництві об'єкта?

17.10.2019 172 0 0

Так, потрібно. Платникові податків не потрібно робити аналіз того, як нарахування амортизації впливає на фінрезультат звітного періоду, який підлягає коригуванню.

Витрати на амортизацію основних засобів (далі – ОЗ) обліковуються згідно з правилами ст. 138 Податкового кодексу (далі – ПК). Причому незалежно від того, чи включена така амортизація до складу витрат за правилами бухобліку чи ні (наприклад, коли вона включена до вартості об'єкта незавершеного будівництва).

Згідно з п. 138.1 та 138.2 ПК фінрезультат до оподаткування збільшується на суму амортизації ОЗ, нарахованої в бухобліку, і зменшується на суму амортизації таких ОЗ, розрахованої згідно з п. 138.3 ПК. Тобто при визначенні різниць ураховується вся сума нарахованої у звітному періоді амортизації ОЗ без виділення тільки тієї її частини, яка вплинула на фінрезультат звітного періоду у складі витрат (див., наприклад ЗІР, категорія 102.05).

Проілюструємо це правило числовим прикладом.

Сума амортизації техніки, яка використовується для будівництва об'єкта, становить за звітний період:

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали