Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Податок на доходи нерезидента: типові помилки

22.11.2019 971 0 3

Виправлення помилок в обліку та звітності: практичне керівництво

Як виправити помилки в обліку та звітності

Нерезиденти (юридичні та фізичні особи) можуть отримувати в Україні доходи, що підлягають оподаткуванню в Україні. Порядок оподаткування окремих видів доходів, їх перелік і ставки податку визначені в ст. 141 ПК. При цьому такий податок спрямовується до бюджету при здійсненні виплати доходу на користь нерезидента з її фактичної суми та за рахунок суб’єктів, що здійснюють такі виплати. Податковими агентами відносно таких нерезидентів є платники податку на прибуток, які виплачують дохід нерезидентам. Причому при розрахунку податку на доходи нерезидента податкові агенти повинні керуватися нормами не тільки українського, але й міжнародного законодавства. Найчастіше при розрахунку податку або його виплаті виникають помилки. У цій консультації розповімо про найчастіші помилки, які допускають платники податку на прибуток при розрахунку та виплаті податку на доходи нерезидентів-юросіб, про наслідки помилок, способи виправлення та відображення у звітності.

Щоб зрозуміти, хто відноситься до податкових агентів по відношенню до нерезидентів, які отримують доходи в Україні, звернемося до пп. 141.4.2 ПК.

Резидент або постійне представництво нерезидента, які виплачують доходи (у т. ч. у національній валюті на гривневі рахунки нерезидента) із джерелом їх походження з Ук­раїни, отримані від ведення господарської діяльності, на користь нерезидента (юрособи) або його уповноваженої особи (крім постійного представництва нерезидента на території України), утримують податок із таких доходів.

До резидентів відносяться (пп. 14.1.213 ПК):

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали