• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Як у декларації з ПДВ відображаються послуги з місцем постачання за межами України?

Розглянемо два питання, об'єднані загальною темою.

Українське підприємство (постачальник) надає нерезиденту (Німеччина) послуги з розробки, постачання і тестування програмного забезпечення. Чи підлягає обкладенню ПДВ ця операція? Чи відображається вона в декларації з ПДВ?

Ні, ця операція не підлягає обкладенню ПДВ.

Нагадаємо, що об'єктом обкладення ПДВ є послуги, місцем постачання яких за правилами ст. 186 Податкового кодексу (далі – ПК) уважається митна територія України (далі – МТУ) (пп. «б» п. 185.1 ПК). При цьому в п. 186.2–186.4 ПК наведено категорії послуг, місцем постачання яких уважається: або місце фактичного надання послуг, або місце реєстрації постачальника чи отримувача послуг.

Так, місцем постачання послуг із розробки, постачання і тестування програмного забезпечення є місце, у якому отримувач послуг зареєстрований як суб'єкт господарювання, або місце його постійного чи переважного проживання (пп. «в» п. 186.3 ПК).

У нашому випадку отримувач названих послуг зареєстрований у Німеччині. Отже, місце постачання цих послуг знаходиться на території Німеччини, тобто за межами МТУ. От чому ця операція не є об'єктом обкладення ПДВ. Аналогічну точку зору висловлюють і податківці (див. лист ДФС від 08.02.16 р. № 23220/10/26-15-11-01-18).

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали