Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Як у декларації з ПДВ відображаються неоподатковувані операції?

Наталя Кривунь

30.05.2016 1286 0 1

Відповімо на ряд запитань, що надійшли від підприємств, які поставляють та/або придбавають товари/послуги, що звільнені від обкладення ПДВ та не є об'єктом оподаткування.

Одним із видів діяльності підприємства є збирання та продаж макулатури. У якому рядку декларації з ПДВ слід відображати ці операції?

Перш за все завважимо, що до 1 січня 2017 року операції з постачання макулатури звільнені від обкладення ПДВ (п. 23 підрозд. 2 розд. ХХ Податкового кодексу, далі – ПК). Тобто підприємство в нашому випадку має пільгу з ПДВ.

Такі операції відображаються в рядку 5 розд. І «Податкові зобов'язання» декларації з ПДВ (пп. 6 п. 3 розд. V Порядку, затвердженого наказом Мінфіну 28.01.16 р. № 21, далі – Порядок № 21). При цьому разом із декларацією подається додаток 6 (Д6).

Нагадаємо, що для розподілу вхідного ПДВ між оподатковуваними і неоподатковуваними операціями ваше підприємство зобов'язане нарахувати податкові зобов'язання виходячи з частки використання товарів/послуг у неоподатковуваних операціях (п. 199.1 ПК). Тобто вам треба відкоригувати податковий кредит за придбаннями товарів/послуг, які використовуються у двох видах операцій, шляхом нарахування податкових зобов'язань. А за підсумками календарного року підприємству потрібно буде зробити перерахунок частки використання товарів/послуг в оподатковуваних операціях виходячи з фактичних обсягів оподатковуваних і неоподатковуваних операцій, проведених протягом року (п. 199.4 ПК).

Чи відображаються в декларації з ПДВ отримані від банків проценти за депозитом і за середньоденними залишками на поточних рахунках підприємства?

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали