Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Як відзвітувати і сплатити податок на нерухомість, якщо придбана будівля продана в наступному місяці?

Юлія Гужел

10.11.2017 574 0 2

Підприємство придбало будівлю в жовтні, а продало – в листопаді цього року. У які строки подавати декларацію з нерухомості? Як правильно її заповнити? Коли сплачувати податок на нерухомість?

У цьому випадку право власності на об'єкт перейшло від одного власника до іншого протягом календарного року. Згідно з пп. 266.8.1 Податкового кодексу (далі – ПК) кожна сторона такої операції сплачує податок на нерухомість за свою частину року, тобто:

  • попередній власник – сплачує податок із 1 січня до того місяця, у якому він втратив право власності на об'єкт (об'єкт був проданий);
  • новий власник – сплачує податок із початку місяця, у якому у нього з'явилося право власності на об'єкт (об'єкт був куплений).

Отже, у нашій ситуації три власники будівлі повинні сплатити податок за 2017 рік таким чином:

  • перший власник (він продав будівлю в жовтні) – сплачує податок за січень – вересень (якщо, звичайно, станом на січень поточного року будівля знаходилася в його власності);
  • наступний власник – наше підприємство (купив будівлю в жовтні) – сплатить податок тільки за жовтень;
  • новий власник (купив будівлю в листопаді) – сплатить податок за листопад і грудень.

Декларація подається протягом 30 календарних днів із дати держреєстрації права власності на нерухомість. При її поданні треба враховувати такі нюанси (див. роз'яснення із ЗІР, категорія 106.07):

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали