Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Виправляємо помилки з податку на прибуток: ситуація 2

Із цієї статті ви дізнаєтеся: як виправити помилку в бухобліку та звітності, якщо помилку виявив контролюючий орган під час документальної перевірки.

Підприємство – платник податку на прибуток у 2016 році звітує щокварталу. У листопаді 2016 року на підприємстві була проведена документальна податкова перевірка за період 2014 рік – три квартали 2016-го. За результатами перевірки контролюючим органом виявлено заниження зобов'язань із податку на прибуток за три квартали 2016 року в сумі 1 800 грн. Таке заниження виникло у зв'язку з тим, що
у вересні 2016 року підприємство неправомірно включило до витрат поточного періоду витрати на поліпшення основного засобу (далі – ОЗ) адміністративного призначення в сумі 10 000 грн., а не віднесло їх до складу первісної вартості ОЗ. Як відобразити результати податкової перевірки в бухобліку та декларації за звітний рік?

Аналіз ситуації та рішення

За результатами перевірки представники контролюючого органу склали акт, а потім оформили і вручили підприємству податкове повідомлення-рішення (далі – ППР), у якому були відображені донараховані суми податку на прибуток, що підлягають сплаті, а також суми штрафних санкцій і пені. Підприємство сплатило зазначені суми в строк, установлений п. 57.3 ПК.

Тепер нашому підприємству в періоді сплати сум, наведених у ППР, потрібно провести в бухобліку відповідні виправлення, а також відобразити результати перевірки. Чому саме в цьому періоді? Тому що, сплачуючи зобов'язання на підставі ППР, підприємство погоджується з такими нарахуваннями, значить, їх суми повинні бути відображені в обліку.

Порядок відображення виправлення помилки буде залежати від періоду сплати зобов'язань, нарахованих у ППР. Розглянемо два можливих варіанти:

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали