• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Експорт послуг: облік та ПДВ-особливості

08.04.2019 1253 0 1

Енциклопедія валютних операцій – 2019

У консультації розглянемо порядок відображення в обліку операцій постачання послуг нерезиденту, а також нюанси обліку ПДВ залежно від місця постачання послуг. Про валютний конт­роль читайте у статті «Валютний нагляд за експортерами та імпортерами», а про придбання інвалюти – у статті «Придбання та продаж безготівкової інвалюти».

Дохід від надання послуг визнається виходячи зі ступеня завершеності операції на дату балансу, якщо результат операції може бути достовірно оцінений (п. 10 П(С)БО 15).

Як правило, дохід від надання послуг відображається за кредитом субрахунка 703 «Дохід від реалізації робіт і послуг» на дату підписання акта наданих послуг, що підтверджує обсяг наданих послуг та містить їх вартість (п. 10, 11 П(С)БО 15).

Чи є акт наданих услуг єдиною підставою для відображення доходу від надання послуг у бухгалтерському обліку?

Крім акта наданих послуг документом, що підтверджує факт надання ЗЕД-послуги, може виступати інвойс (ст. 9 Закону № 996). Однак слід пам'ятати, що відобразити в бухобліку господарську операцію постачання послуг на підставі належним чином оформленого інвойсу (без складання акта наданих послуг) можна тільки в разі його оплати, підтвердженої відповідними документами (Лист Мінфіну від 16.02.17 р. № 31-11410-06-5/4339).

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали