Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Придбання та продаж безготівкової інвалюти

06.04.2019 639 0 1

Енциклопедія валютних операцій – 2019

Із 07.02.19 р. порядок придбання та продажу інвалюти регулюється Положенням № 5. У консультації розглянемо, як юрособі купити або продати безготівкову інвалюту за гривні з урахуванням дії нових правил та як відобразити ці операції в обліку.

Порядок придбання. Підприємство може придбати безготівкову інвалюту за гривні, тільки якщо в нього є зобов'язання перед нерезидентами, що підлягають виконанню в інвалюті (п. 4 Положення № 5). Тобто придбання інвалюти може бути тільки цільовим.

Згідно з Положенням № 5 для купівлі безготівкової інвалюти підприємство подає до свого обслуговуючого банку:

  • заяву на купівлю інвалюти (кожний банк самостійно розробляє форму такої заяви), у якій обов'язково вказується інформація про мету придбання інвалюти та підтвердні документи (п. 5, 10);
  • документи, що підтверджують мету придбання інвалюти (їх перелік визначається залежно від мети придбання – див. розд. V–VIII). При цьому до банку можна подавати як оригінали документів (якщо документи складені в електронній формі), так і електронні або паперові копії оригіналів документів, складених на паперових носіях (п. 4, 7).

Зверніть увагу! За кожним ЗЕД-договором інвалюта повинна придбаватися через один банк (п. 8 Положення № 5). Змінити банк можна тільки за письмовою заявою підприємства. При цьому старий банк передає до нового банку всю документацію за договором у порядку, передбаченому п. 8 Положення № 5.

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали