Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Дивіденди у світлі податку на виведений капітал

26.11.2018 878 0 1

Про що йтиметься у цій статті: ідею про те, щоб упровадити податок на виведений капітал (далі – ПВК), законодавці та фахівці виношують уже не один рік. І є вірогідність, що з 1 січня 2019 року зміни, які стосуються ПВК, таки будуть унесені до Податкового кодексу (далі – ПК). Змін дуже багато, але в цій статті ми розглянемо тільки новації, які повинні стосуватися оподаткування дивідендів, щоб ви встигли більш-менш до них підготуватися.

Що можна зробити на практиці: щоб не потрапити під додаткове оподаткування і не плутатися в нових, остаточно не встановлених законодавцями правилах, рекомендуємо платникам податку на прибуток про всяк випадок виплатити дивіденди «за максимумом» до кінця 2018 року.

Розглядати новації оподаткування дивідендів будемо на базі законопроекту від 05.07.18 р. № 8557 «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо податку на виведений капітал» (далі – Законопроект № 8557).

Що пропонують автори Законопроекту № 8557?

З 1 січня 2019 року окремі платники податку на прибуток стануть платниками ПВК (див. «Податок на виведений капітал: настав час подумати про реструктуризацію бізнесу?»). Тобто вони сплачуватимуть ПВК замість податку на прибуток. При цьому Мінфін розглядає можливість переведення на ПВК тільки тих підприємств, у яких обсяг доходу за 2018 рік не перевищить 200 млн грн.

Які операції підпадають під обкладення ПВК?

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали