Дисконтування при відстроченні платежу: у чому нюанс
Акценти статті:
- у яких випадках визнається продисконтована сума зобов’язання перед постачальником (заборгованості перед покупцем);
- у якій сумі визначати первісну вартість придбаних активів, якщо вони придбані з відстроченням платежу більше ніж на рік;
- як відобразити в обліку надходження активів, якщо оплата відстрочена (розстрочена) більше ніж на рік.
Продовжуємо тему дисконтування довгострокової заборгованості (попередні публікації – див. «Кого стосується дисконтування довгострокової заборгованості», «Дисконтуємо довгострокову заборгованість в інвалюті», «Кредит банку і процентна позика: дисконтувати чи ні?»).
Сьогодні поговоримо про правила визнання заборгованості за матеріальні цінності (запаси, основні засоби (далі – ОЗ), нематеріальні активи тощо) у тому випадку, коли договором передбачене відстрочення або розстрочення платежу більше ніж на 12 місяців, а також про правила визнання первісної вартості зазначених активів.
Необхідність дисконтування заборгованості може виникнути, зокрема, за договорами постачання товарів і фінлізингу. Розглянемо докладніше, за яких умов це може статися.
Завважимо, що в такому договорі може бути або передбачене нарахування процентів за надане відстрочення (розстрочення) або ні. І якщо передбачене, то такий договір на практиці називають ще договором товарного кредиту. Правда, ні в Цивільному, ні в Господарському кодексі (далі – ЦК) такого терміна немає. Проте у ст. 694 ЦК сказано, що договором купівлі-продажу може бути передбачений продаж товарів у кредит з відстроченням або розстроченням платежу.
Повна версія доступна тільки передплатникам
Підпишіться на онлайн сервіси для бухгалтерів та кадровиків Uteka. Отримайте повний доступ бібліотеки безпечних рішень, які роблять вашу роботу ефективнішою.
Що входить в передплату?
і приклади
доступу
питання експерту
оновлення
матеріалів
матеріалів c 2015 року