• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Дисконтуємо довгострокову заборгованість в інвалюті

09.01.2020 649 0 2

Мета написання статті: оцінити вплив змін, унесених до національних стандартів з 29.10.19 р., на бухгалтерський та податковий облік довгострокової заборгованості в інвалюті.

Ви зможете: отримати навики дисконтування довгострокової заборгованості, вираженої в інвалюті, а також ознайомитися з правилами відображення такої заборгованості в бухгалтерському обліку.

29.10.19 р. набув чинності наказ Мінфіну від 16.09.19 р. № 379, який вніс ряд змін до національних стандартів бухобліку і зобов'язав українські підприємства дисконтувати довгострокові заборгованості (зобов'язання) для визначення їх теперішньої вартості.

Як визначити теперішню вартість довгострокової заборгованості (кредиторської та дебіторської) в гривнях, ми досить детально розглянули в статтях у «Кого стосується дисконтування довгострокової заборгованості», «Дисконтування: як вибрати ставку і кількість періодів», «Результати дисконтування в обліку та звітності».

Такі самі правила діють і стосовно довгострокової заборгованості (зобов'язань), вираженої в іноземній валюті.

Так, інвалютна довгострокова заборгованість дебітора (довгострокове зобов'язання перед кредитором) на дату визнання оцінюється за справедливою вартістю, яка визначається як теперішня вартість такої заборгованості (зобов'язання) (п. 29 П(С)БО 13). Крім того, і в балансі така заборгованість (зобов'язання) повинна відображатися за теперішньою вартістю (п. 12 П(С)БО 10, п. 9 П(С)БО 11).

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали