Авансовий внесок із податку на прибуток при виплаті дивідендів
30.05.2017 350 0 1
Акценти цієї статті:
- хто і в яких випадках при виплаті дивідендів сплачує авансовий внесок;
- як розрахувати суму такого внеску для різних ситуацій;
- як зарахувати суми сплаченого авансового внеску;
- як відобразити авансовий внесок у бухобліку та звітності.
Хто зобов'язаний сплачувати авансовий внесок із суми дивідендів?
Згідно з пп. 57.11.2 Податкового кодексу (далі – ПК) резидент – емітент корпоративних прав, який прийняв рішення про виплату дивідендів (у т. ч. у негрошовій формі), повинен перерахувати до бюджету авансовий внесок з податку на прибуток (далі – авансовий внесок). Такий внесок сплачується до або одночасно з виплатою дивідендів. При цьому сума дивідендів, яка підлягає виплаті, не зменшується на суму авансового внеску.
Це правило поширюється також на державні некорпоратизовані, казенні або комунальні підприємства, які зараховують суми дивідендів до державного або місцевого бюджету в порядку і розмірі, установлених органом управління.
Нагадаємо: для цілей податкового обліку дивідендом уважається платіж, який здійснюється юрособою (у т. ч. емітентом корпоративних прав, інвестиційних сертифікатів або інших цінних паперів) у зв'язку з розподілом частини прибутку, розрахованого за правилами бухгалтерського обліку (пп. 14.1.49 ПК). Такий платіж сплачується на користь власника корпоративних прав, інвестиційних сертифікатів та інших цінних паперів, які засвідчують право власності інвестора на частку (пай) в майні (активах) емітента.
Повна версія доступна тільки передплатникам
Підпишіться на онлайн сервіси для бухгалтерів та кадровиків Uteka. Отримайте повний доступ бібліотеки безпечних рішень, які роблять вашу роботу ефективнішою.
Що входить в передплату?
і приклади
доступу
питання експерту
оновлення
матеріалів
матеріалів c 2015 року