• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Чотири методи розрахунку забезпечень на оплату відпусток у МСФЗ-обліку

18.06.2018 219 0 0

Із цієї статті ви дізнаєтеся: про різноманіття методів, які можуть використовувати під час розрахунку забезпечень на оплату відпусток підприємства, що застосовують МСФЗ.

Що можна зробити на практиці: розробити і прийняти той метод, який буде зручний і доступний саме вашому підприємству. І закріпити його суть в обліковій політиці.

Забезпечення на оплату відпусток – це єдиний вид забезпечень, для якого Податковим кодексом не передбачено різниць коригувань. Про що це говорить? Про те, що суми відпусткових, відображені в бухобліку, безпосередньо вплинуть на розмір оподатковуваного прибутку. Тому вам потрібно зробити розрахунок такого забезпечення без помилок і правильно документально оформити. Це забезпечить ваше підприємство від небажаних податкових наслідків.

Для довідки. Оплата відпусток – один із видів виплат працівникам, передбачених МСБО 19 «Виплати працівникам». А саме це короткострокова гарантована накопичувальна виплата працівникам за період відсутності.

На відміну від національних стандартів у МСБО 37 «Забезпечення, умовні зобов'язання та умовні активи» немає конкретної вказівки на необхідність створення забезпечення на оплату відпусток. Проте це яскравий приклад забезпечення внаслідок наявності юридичного зобов'язання. Адже всі необхідні критерії визнання забезпечення дотримані:

  • існує юридичне зобов'язання роботодавця (щорічна основна відпустка згідно з трудовим законодавством надається всім працівникам не менше ніж на 24 календарних дні (далі – к. д.) за відпрацьований рік);
  • є вірогідність, що для погашення цього зобов'язання буде потрібно вибуття ресурсів, що містять економічні вигоди (відпустки надаються зі збереженням на їх період заробітної плати);
  • суму зобов'язання можна достовірно оцінити.

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали