• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Забезпечення під обтяжливі контракти в МСФЗ-обліку

08.10.2018 736 0 1

Із цієї статті ви дізнаєтеся: у яких випадках створюється забезпечення під обтяжливі контракти підприємствами, що застосовують МСФЗ.

Що можна зробити на практиці: ідентифікувати ситуації, що виникають у господарській діяльності, при настанні яких необхідно створити забезпечення під обтяжливі контракти.

Велика частина контрактів може бути розірвана без сплати штрафних санкцій або виплати будь-якої компенсації другій стороні. Але також зустрічаються і контракти, які достатньо суворо регламентують права й обов'язки кожній зі сторін у разі невиконання контракту. Такі контракти можуть стати обтяжливими за певних умов.

Для довідки. Згідно з § 10 МСБО 37 «Забезпечення, умовні зобов’язання й умовні активи», обтяжливим є контракт, за яким неминучі витрати на погашення зобов’язання перевищуватимуть очікувані економічні вигоди від його виконання.

Розглянемо, як наявність такого контракту впливає на МСФЗ-облік. Спершу пригадаємо основні положення про забезпечення з МСБО 37.

Згідно з § 10 МСБО 37 забезпечення – це зобов'язання з невизначеним строком або сумою. Зобов'язання у суб'єкта господарювання (далі – СГ) виникає в результаті минулих подій, а його погашення, як очікується, призведе до вибуття ресурсів, котрі втілюють у собі економічні вигоди.

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали