Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Розділи:
Підрозділи:
Підрозділи:
Підрозділи:

За якими посадами соцпрацівників установлюється «коронавірусна» доплата?

09.10.2020

Практическая ситуация

Якими нормативно-правовими актами слід керуватися керівникові відділу соціального захисту, установлюючи працівникам доплати в умовах коронавірусної інфекції?

Постановою КМУ від 29.04.20 р. № 375 «Деякі питання оплати праці (грошового забезпечення) окремих категорій працівників, військовослужбовців Національної гвардії та Державної прикордонної служби, посадових осіб Державної митної служби, осіб рядового та начальницького складу органів і підрозділів цивільного захисту, поліцейських, які забезпечують життєдіяльність населення, на період дії карантину, установленого Кабінетом Міністрів України з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, та протягом 30 днів з дня його відміни» (далі – Постанова № 375) передбачено доплати зазначеним працівникам.

Зокрема, згідно з п. 3 Постанови № 375 працівникам – надавачам соціальних послуг державного/комунального сектору, які надають такі послуги за місцем проживання (перебування) їх отримувачів (вдома) мають здійснюватись доплати у граничному розмірі до 100 % заробітної плати (грошового забезпечення).

Ідеться про тих осіб, які забезпечують життєдіяльність населення (в цьому разі – забезпечення соціальними послугами) та внаслідок виконання своїх обов’язків мають безпосередній контакт із населенням. Така додаткова доплата має встановлюватися пропорційно до відпрацьованого часу в зазначених умовах.

Виходячи з вимог п. 4 Постанови № 375 наказом Мінсоцполітики від 01.09.20 р. № 597 затверджено Перелік посад працівників – надавачів соціальних послуг державного/комунального сектору, які безпосередньо надають соціальні послуги за місцем проживання/перебування їх отримувачів (вдома) (далі – Перелік № 597).

Керуючись цим Переліком, керівникам тих установ, до функцій яких належить надання соціальних послуг населенню, слід затвердити персональний перелік працівників, яким установлюватиметься передбачена Постановою № 375 додаткова доплата. Також локальним документом слід ухвалити розміри цієї доплати залежно від навантаження кожного працівника, його професійних навиків тощо.

До Переліку № 597 входять такі посади:

  • педагог соціальний/фахівець із соціальної роботи;
  • фахівець із соціальної допомоги вдома;
  • соціальний працівник;
  • соціальний робітник;
  • фахівець із фізичної реабілітації;
  • практичний психолог/психолог.

Нагадаємо: оплата праці працівників установ соціального захисту провадиться згідно з Умовами, затвердженими спільним наказом МОЗ та Мінпраці від 05.10.05 р. № 308/519 (далі – Умови № 308/519).

Наприклад, згідно з пп. 2.2.12 Умов № 308/519 фахівцям із соціальної роботи (із соціальної допомоги вдома) залежно від установленої їм кваліфікаційної категорії посадові оклади встановлюються за 9–12-м тарифними розрядами Єдиної тарифної сітки.

Також згідно з Умовами № 308/519 соцпрацівники можуть отримувати доплати, надбавки, премії, матеріальну допомогу.

Додамо: на сьогодні не визначено, на які саме складові заробітку працівників установ соціального захисту мають нараховуватися додаткові доплати, передбачені Постановою № 375. Тож алгоритм такого розрахунку має бути встановлений у локальному положенні про оплату праці установи.

Коментарі до матеріалу
Популярне
27.06.2025
Тракторист-машиніст в сільському господарстві: як правильно прописати посаду?
У штатному розписі сільськогосподарського підприємства є посада «тракторист-машиніст». Відповідний запис зроблено у трудовій книжці працівника. Чи є правильною ця назва і чи матиме працівник право на пільгову пенсію? А як бути, якщо працівник, у трудовій книжці якого зроблено неточний з...
27.06.2025
Агропідприємство заправляє техніку підрядників: як уникнути акцизних ризиків
В даній консультації розглянемо, якими чином агропідприємтва можуть заправляти техніку підрядників,  щоб такі дії не визнали реалізацією пального. Досить часто для виконання тих або інших сільськогосподарських робіт агропідприємства вимушені залучати до роботи підрядників. Згідно із Цивільним к...
27.05.2025
На підприємстві змінився директор: 7 запитань із практики
У статті розглянуто питання, що виникають у підприємства у разі зміни директора. Запитання стосуються оформлення трудових відносин, реєстрації зміни директора в ЄДР, інформування податкового органу, контрагентів та оформлення електронного підпису. Акценти цієї статті: Чи потрібно реєструвати інфо...
Нове
04.11.2021
Обмеження та відсторонення від роботи в разі відмови від вакцинації
Постановою КМУ від 20.10.2021 № 1096 (далі – Постанова № 1096) унесено зміни до постанови КМУ від 09.12.2020 № 1236 «Про встановлення карантину та запровадження обмежувальних протиепідемічних заходів з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-1...
23.12.2020
Про відсторонення від роботи працівника під час карантину й не тільки
В яких випадках можна відсторонити працівника від роботи? Чи оплачується таке відсторонення та який порядок його оформлення? Чи можливе відсторонення в разі захворювання працівника вірусною хворобою чи в разі підозри про таке захворювання? Про це та інше – далі у статті. Гаряча лінія «Ан...
17.12.2020
Тестування співробітників на COVID-19: чи потрібно обкладати витрати «зарплатними» та іншими податками?
Ситуація в Україні. Пандемія коронавірусу поки що не відступає, але бізнес помалу починає оживати й функціонувати в умовах адаптивного карантину. А це означає, що працівники, які контактують із відвідувачами в магазинах, кафе, закладах охорони здоров'я тощо, повинні бути захищені. Крім того, у деяки...
Кращі матеріали