• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Продаж об’єкта незавершеного будівництва: оформляємо правильно

Нерідко суб'єкти господарювання бувають змушені продати об'єкт незавершеного будівництва (далі – НБ). Як правильно здійснити таку операцію, які документи при цьому оформити, ви дізнаєтеся із цієї консультації.

Об'єкти НБ – це об'єкти будівництва, на які видано дозвіл на будівництво, понесено затрати на спорудження, але які ще не прийнято в експлуатацію відповідно до вимог законодавства (ст. 1 Закону № 898).

Право продавати такі об'єкти закріплене в ч. 3 ст. 331 ЦК. Дана норма передбачає, що до завершення будівництва (тобто до створення майна) особа вважається власником матеріалів, обладнання, які були використані в процесі цього будівництва. Однак якщо в разі необхідності власник може укласти договір щодо об'єкта НБ. При цьому право власності на цей об'єкт реєструється органом, який здійснює держреєстрацію прав на нерухоме майно на підставі:

  • документів, що підтверджують право власності або право користування земельною ділянкою для створення об'єкта нерухомого майна;
  • дозволу на виконання будівельних робіт;
  • документів, що містять опис об'єкта НБ (тобто проектно-кошторисної документації).

Про отримання дозволу на виконання будівельних робіт та інших документів для будівництва читайте консультацію «Дозвільні та інші необхідні документи в будівництві».

Отже, щоб продати об'єкт НБ, спочатку необхідно зареєструвати право на об'єкт нерухомого майна, а потім укласти договір купівлі-продажу. Розглянемо ці операції детальніше.

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали