Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Документи для списання ПММ

Акценти цієї статті:

  • типова форма документів з обліку та списання паливно-мастильних матеріалів (далі – ПММ) законодавчо не затверджена;
  • відсутність документа на списання ПММ тягне за собою невизнання ДФС витрат на ПММ, а отже, донарахування податку на прибуток, а для платників ПДВ – донарахування податкових зобов'язань.

Який документ оформити і навіщо

Форму документа на списання ПММ підприємство затверджує самостійно. Це може бути акт на списання ПММ, який має містити всі обов'язкові реквізити первинного документа.

Підставою для складання акта може служити документ для обліку роботи автомобіля. На сьогодні нормативними документами типову форму такого документа також не встановлено. На практиці для цього використовується дорожній лист. До речі, у п. 1 та 2 Переліку, наведеного в додатку до постанови КМУ від 25.02.09 р. № 207, згадується дорожній лист для водіїв юридичних осіб як документ, у якому треба робити позначку про проходження медогляду перед рейсом.

Мета складання дорожнього листа – підтвердити кількість витрачених ПММ (їх витрата залежить від пройденої відстані). На необхідність складання цього документа вказують Мінінфраструктури в листі від 23.04.13 р. № 4492/25/10-13 та ДФС у листі від 02.11.15 р. № 23178/6/99-99-19-02-02-15.

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали