Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Слово редактора Uteka-Комерція від 21.01.2025

Нове

21.01.2025 6 0 0

Шановні колеги!

Цього тижня в Uteka-Комерція ми розглянули такі теми.

Скасування Господарського кодексу: вивчаємо нововведення, що стосуються договірних відносин. Нещодавно Верховною Радою було ухвалено закон, яким передбачено скасування Господарського кодексу, а також чимало інших нововведень. Консультація юриста – перша у циклі статей, у яких ми розглядатимемо важливі моменти, пов’язані зі скасуванням Господарського кодексу і не тільки – стежте за нашими публікаціями. А почали ми із нововведень, які стосуватимуться договірних відносин між суб’єктами господарювання.

Переліки № 480 та № 1045: як застосовувати з огляду на зміни у законодавстві? Протягом 2024 року Кабміном було прийнято постанови, що вносять зміни: до Переліку організаційно-правових форм, затвердженого постановою КМУ від 04.07.2017 № 480, та Переліку держав (територій), які відповідають критеріям, установленим пп. 39.2.1.2 пп. 39.2.1 п. 39.2 ст. 39 Податкового кодексу (далі – ПК). Ці зміни знадобляться для визначення об’єкта оподаткування за звітний рік: платникам податку на прибуток, які здійснюють контрольовані операції відповідно до ст. 39 ПК; платникам податку на прибуток, які здійснюють неконтрольовані операції з нерезидентами та зобов’язані розраховувати 30%-ві різниці (пп. 140.5.4, 140.5.51 ПК), отримують дохід від участі в капіталі нерезидента (пп. 140.4.3 ПК), нараховують роялті нерезиденту (пп. 140.5.6 ПК); резидентам Дія Сіті – платникам податку на особливих умовах, які здійснюють окремі операції з нерезидентами, визначені пп. 135.2.1 ПК; контролерам іноземних компаній (юридичним та фізичним особам – резидентам України) відповідно до положень ст. 392 ПК. Докладніше читайте за посиланням.

6 помилок платників податків в огляді практики Верховного Суду за листопад 2024 року. Ми продовжуємо знайомити вас із практикою Верховного Суду щодо податкових спорів і пропонуємо вашій увазі рейтинг із 6 помилок, яких припустилися платники податків як учасники цих спорів, у листопаді минулого року. Візьміть до відома.

Два варіанти сплати корпоративного податку (податку на прибуток) для резидентів Дія Сіті. У консультації ми розглянули особливості визначення об’єкта оподаткування за двома варіантами, передбаченими Податковим кодексом для резидентів Дія Сіті. Так, корпоративним податком для резидентів Дія Сіті є податок на прибуток, що сплачується на загальних підставах, або податок на прибуток, що сплачується на особливих умовах – його ще називають податком на виведений капітал. Докладніше про ці варіанти читайте тут.

Які різниці з податку на прибуток є річними? Застосування різниць з податку на прибуток – справа не з простих: безліч нюансів, умови «запуску», винятки… Ми навели перелік різниць, які застосовуються лише за підсумками року, тобто у квартальних деклараціях їм точно не місце. Цей матеріал буде актуальним лише для платників податку на прибуток, які працюють з усіма різницями. А той, хто відмовився від різниць через «малодохідність», на нижченаведені різниці не зважає. Про всі нюанси читайте у статті за посиланням.

Лікарняні та декретні сумісникам у 2025 році: коли та як оплачувати? Нагадаємо, що у 2023 році сумісники втратили право на лікарняні та декретні, якщо такі виплати було отримано ними за основним місцем роботи. Тепер нарешті цю дискримінацію усунено, але запрацює відповідна норма не так скоро – з 4 квітня 2025 року. У статті ми пояснили, які саме зміни внесено та як їх застосовувати на практиці.

Дивіденди в ТОВ: правові та бухгалтерські пастки. Дивіденди – це та частина чистого прибутку ТОВ, яка розподіляється між його учасниками. Це те, заради чого інвестують в корпоративні права інвестори. Але… Під час виплати дивідендів фізособам виникає об’єкт обкладення ПДФО та військовим збором. А отже, виникають і ризики, пов’язані з неправильною сплатою податку та збору. А їх неправильною сплатою контролюючий орган може вважати не лише випадки, коли платник дійсно припустився помилки... Докладніше про те, як буває на практиці, читайте у статті.

Наступного тижня у публікаціях Uteka-Комерція будуть такі теми:

  • нова форма ТТН: розглядаємо практичні ситуації її заповнення;
  • декларація платників єдиного податку за 2024 рік;
  • оформлення роздрібних ліцензій на алкоголь та тютюн.

Корисного вам читання!

З повагою
Зінаїда ОМЕЛЬНИЦЬКА,
головна редакторка Uteka-Комерція

Коментарі до матеріалу

Оформити передплату на розділ «Комерція»

Найповніша бібліотека безпечних рішень з бухобліку, податків та права

4428 грн. / рік

Купити

Кращі матеріали