Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Слово редактора Uteka-Комерція від 17.12.2024

Нове

17.12.2024 95 0 0

Шановні колеги!

Цього тижня в Uteka-Комерція ми розглянули низку актуальних питань.Договір доручення: складаємо правильно. Договори доручення доволі часто застосовуються в господарській діяльності, коли необхідно, щоб посередник діяв від імені довірителя. Наприклад, їх укладають для надання різних юридичних послуг (розпорядження майном, ведення справ у судах, пред’явлення претензій), послуг за участю брокерів у діяльності фондових бірж тощо. Як належним чином оформити цей договір, які умови слід до нього включити – докладно читайте за посиланням.

Договір комісії: практичні нюанси. Договір комісії – один із різновидів посередницьких договорів, що широко застосовується у сфері торгових операцій. Протецей договір також можна оформити для укладання різних правочинів, які не заборонені законодавством. Із консультації ви дізнаєтесь, які умови слід включити до договору комісії та які первинні документи складаються до такого договору. Наші рекомендації та наведені зразки допоможуть вам самостійно скласти договір комісії для конкретної ситуації. 

Для частини персоналу немає роботи й коштів на зарплату: вибираємо оптимальне кадрове рішення. Якщо немає можливості забезпечити працівників роботою, а оплачувати простій не по кишені, роботодавець змушений замислитися над іншими шляхами виходу зі скрутної ситуації: наприклад, установити неповний робочий час, надати неоплачувані відпустки, призупинити трудові договори та, зрештою, звільнити працівників за скороченням штату… Універсально-оптимального шляху тут немає, у кожного з цих «інструментів» своє призначення, свої нюанси, переваги та недоліки. Усі ключові особливості ми докладно висвітлили у зручній таблиці. Це не лише допоможе вам вибрати найбільш прийнятний спосіб зарплатної економії (чи різні для різних працівників) залежно від ваших обставин, але й надасть ключову інформацію про те, як кадровику та бухгалтеру опрацьовувати той чи інший варіант.

Давно не було постачань: чи може ДПС анулювати ПДВ-реєстрацію платника? У платника ПДВ протягом певного часу відсутні операції з постачання та придбання товарів (послуг), але є від’ємне значення (ряд. 21 декларації з ПДВ), що переноситься до податкового кредиту наступних звітних періодів. Тобто є дані для декларування і декларація з ПДВ подається щомісяця. Чи може податкова у такій ситуації анулювати ПДВ-реєстрацію платника? Відповідь тут.

Заповнюємо уточнюючий розрахунок до декларації з ПДВ за новою формою. Із 1 листопада 2024 року застосовуються нові форми звітності з ПДВ, що були затверджені наказом Мінфіну від 09.08.2024 № 400. Тобто вперше звітність за новою формою подаємо за жовтень 2024 року. У статті ми докладно розповіли,що потрібно взяти до уваги під час виправлення помилок у декларації з ПДВ; як зміни у формі декларації вплинули на порядок виправлення помилок, виявлених у деклараціях за попередні періоди; як виправити помилки у додатках до декларації; як діяти, щоб виправити помилки у від’ємному значенні. 

Пальне для генератора: чи треба вести окремий облік? У якому обсязі можна зберігати пальне для генераторів без отримання ліцензії та реєстрації акцизного складу? Законодавчі норми, які звільняють суб’єктів господарювання від багатьох акцизно-ліцензійних проблем, пов’язаних із пальним для генераторів, з’явилися ще на початку 2023 року. У 2024 році вони зазнали деяких змін. Зокрема, з’явилася вимога про обов’язковість ведення окремого обліку генераторного пального. Проте не зазначено, у чому такий окремий облік полягає, та не зовсім ясно, якою може бути відповідальність за його відсутність. Тому ми розглянули вимоги щодо окремого обліку пального для генераторів і надали поради як вести такий облік. 

Індексація зарплати у 2024–2025 рр.: перевіряємо поточний рік і впевнено починаємо новий! Під завісу року бухгалтер зазвичай «озирається назад», щоб пересвідчитися, чи всі розрахунки зроблено правильно. Зокрема, чи не схибили, бува, в індексації зарплати. У цій справі якраз і допоможе наша публікація: ми нагадаємо про індексаційну історію 2024 року і наведемо всі дані, потрібні вам для розрахунків. А тим, хто таки виловить у себе недонараховану індексацію, підкажемо, як зафіксувати донарахування в обліку та звітності. А крім цього, ми привідчинимо двері в новий рік: поглянемо на індексаційну картину, з якою матимемо справу 2025 року. Докладніше про це читайте за посиланням.

Наступного тижня у публікаціях Uteka-Комерціями розглянемо такі теми:

  • чи може головний бухгалтер не мати права підпису;
  • посередницький договір у єдинника: особливості оподаткування та розрахунків;
  • зміни у формі № 20-ОПП.

Корисного вам читання!

З повагою
Зінаїда ОМЕЛЬНИЦЬКА,
головна редакторка Uteka-Комерція

Коментарі до матеріалу

Оформити передплату на розділ «Комерція»

Найповніша бібліотека безпечних рішень з бухобліку, податків та права

4428 грн. / рік

Купити

Кращі матеріали