Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Слово редактора Uteka-Комерція від 14.01.2025

Нове

14.01.2025 94 0 0

Шановні колеги!

Цього тижня в Uteka-Комерція ми розглянули такі теми.

Як подати позов до господарського суду через «Електронний суд»? В Україні створено Єдину судову інформаційно-телекомунікаційну систему – сукупність інформаційних та телекомунікаційних підсистем (модулів), які забезпечують автоматизацію процесів діяльності судів, органів та установ в системі правосуддя. Зокрема, підсистема «Електронний суд» дозволяє подавати онлайн заяви та інші документи до суду, здійснювати обмін процесуальними документами між учасниками судового процесу та судом в електронній формі. Вміння користуватися Електронним судом – це вже необхідність. Ми допоможемо вам розібратися у деяких технічних моментах на прикладі подання позовної заяви до господарського суду через електронний кабінет користувача Електронного суду.

Договір позички автомобіля укладено з працівником підприємства: відповідаємо на ваші запитання. Підприємство має намір укласти з працівником договір позички, відповідно до якого буде безплатно користуватися автомобілем цього працівника. У статті ми розповіли, чи потрібно нотаріально засвідчувати договір позички автомобіля, укладений з фізособою, чи можна укладати такий договір з особою, що не є працівником підприємства, а також як оформити договір, якщо підприємство бере в позичку автомобіль у директора.

Аутстафінг, або оренда працівників: плюси та мінуси. Іноді роботодавцю терміново потрібні працівники, але швидко знайти, навчити та прийняти на роботу потрібних спеціалістів не вдається. У такому випадку можна «позичити» персонал в іншого роботодавця, тобто вдатися до так званого аутстафінгу, який останнім часом набирає популярність. Докладніше читайте за посиланням.

Бюджетні гранти: як застосовувати різниці з податку на прибуток Для підтримки бізнесу під час воєнного стану надаються численні фінансування. Проте не всі вони утворюють різниці з податку на прибуток, різниці виникають саме за бюджетними грантами. І діють вони для всіх платників податку на прибуток, навіть якщо підприємство відмовилося від різниць як «малодохідник». Та не кожен грант є бюджетним, навіть якщо його отримано з бюджету чи від держструктур. У 2024 році розширено коло надавачів бюджетних грантів: на початку року до нього входив лише один надавач, а зараз – аж чотири. Тому ми вирішили допомогти вам розібратися в тому, чи є ваш грант бюджетним та які різниці за ним виникають.

Дія Сіті – особливий бізнес-простір для ІТ-компаній. Починаючи з 2022 року в Україні запроваджено спеціальне правове та податкове середовище для IT-компаній. Юридичні особи, зареєстровані за українським законодавством, які займаються кваліфікованими видами діяльності та відповідають певним умовам, можуть отримати статус резидента Дія Сіті. Ми розповіли, як отримати цей статус та з якими нюансами можуть стикнутися компанії, зокрема платники єдиного податку, що вирішили працювати в режимі Дія Сіті.

Наступного тижня в публікаціях Uteka-Комерція ми розглянемо такі теми:

  • виплата дивідендів у ТОВ: несподівані ризики;
  • які різниці з податку на прибуток застосовуються лише за підсумками року;
  • чи обов'язково всім працівникам проходити психіатричні медичні огляди.

Корисного вам читання!

З повагою
Зінаїда ОМЕЛЬНИЦЬКА,
головна редакторка Uteka-Комерція

Коментарі до матеріалу

Оформити передплату на розділ «Комерція»

Найповніша бібліотека безпечних рішень з бухобліку, податків та права

4428 грн. / рік

Купити

Кращі матеріали