Слово редактора Uteka-Комерція від 03.12.2024
Шановні колеги!
Цього тижня в Uteka-Комерція ми розглянули зміни, що були внесені Законом від 10.10.2024 № 4015-ІХ, зокрема, щодо розміру ставки військового збору.
Військовий збір для фізосіб: із 1 грудня за новою ставкою! У газеті «Голос України» від 30.11.2024 опубліковано (остаточно) Закон від 10.10.2024 № 4015-ІХ «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у період дії воєнного стану», який набуває чинності з 1 грудня 2024 року. Цим Законом, зокрема, було збільшено ставку військового збору. У статті ми розповіли, хто із фізосіб є платниками ВЗ та який порядок утримання ВЗ із заробітної плати та премій діє з 01.12.2024.
Закон про підвищення податків: зміни для підприємців щодо сплати військового збору та авансових внесків при роздрібній торгівлі пальним. Ми розглянули зміни, внесені Законом від 10.10.2024 № 4015-ІХ до Податкового кодексу, що стосуються сплати військового збору підприємцями – платниками єдиного податку першої – четвертої груп та підприємцями на загальній системі оподаткування. А також розповіли, які нововведення очікують підприємців – платників ПДФО, що здійснюють торгівлю пальним. Докладніше читайте про це за посиланням.
Оренда землі у фізосіб: за якою ставкою утримувати військовий збір? Підприємство орендує земельні ділянки у фізичних осіб. У жовтні 2024 року підприємство нарахувало фізособам орендну плату за 2024 рік. Сплачувати ці суми планується протягом 2025 року. За якою ставкою слід утримувати військовий збір із цих виплат? Відповідь тут.
Виплата дивідендів фізособам: за якою ставкою утримувати військовий збір? Загальними зборами учасників ТОВ (платника податку на прибуток) 5 листопада 2024 року прийнято рішення про виплату дивідендів учасникам-фізособам за підсумками роботи у 2023 році та за 9 місяців 2024 року – по 200 000 грн кожному. Дивіденди планується виплачувати у січні 2025 року. За якою ставкою слід утримувати військовий збір із цих виплат? Дізнайтеся про це, пройшовши за посиланням.
Бронювання працівників: зміни з 1 грудня 2024 року. У листопаді 2024 року Кабмін змінив правила бронювання працівників під час мобілізації. Ця подія викликала чимало запитань у підприємств, які бронюють своїх працівників. Про це свідчать дзвінки, що надходять на консультаційну лінію від роботодавців. Ми розглянули основні зміни у правилах бронювання працівників, а також відповіли на ваші запитання.
Як оформлювати податкові накладні при експорті товарів, на які поширюється режим експортного забезпечення? Із 1 грудня вступив у дію режим експортного забезпечення ПДВ (далі – РЕЗ) у разі вивезення за межі митної території України окремих видів товарів. Тому вже з 1 грудня до дати митного оформлення таких операцій експортер повинен складати експортну податкову накладну за правилами, установленими п. 97 підрозд. 2 розд. XX Податкового кодексу. Про особливості оформлення такої накладної читайте тут.
Як оформлювати РК до ПН з типом причини 13, якщо такі ПН було складено до 01.10.2024? Починаючи з 01.10.2024 податкова накладна із типом причини 13 оформлюється за новими правилами. Виникає запитання: як починаючи з 01.10.2024 оформлювати розрахунки коригування до таких ПН, оформлених до цієї дати, тобто за старими правилами? Відповідь тут.
Чи потрібно покупцю відображати в декларації РК до ПН, яку заблоковано? Постачальником 21.10.2024 було відвантажено товар покупцю, цією ж датою оформлено податкову накладну, але її реєстрацію було зупинено. Покупець 04.11.2024 повернув частину товару, але оскільки ПН заблоковано, розрахунок коригування до неї не можна зареєстровати. Чи потрібно покупцю у декларації за листопад, тобто за період, у якому відбулося повернення товару, відображати у рядку 15 коригування податкового кредиту, якщо ПН не буде розблоковано? Докладна відповідь тут.
Наступного тижня у публікаціях Uteka-Комерція ми розглянемо такі теми:
- розрахунок середньої зарплати для бронювання працівника;
- оформлення РК до ПН у разі РЕЗ: приклади;
- як відобразити повернення у деклараціях платників ЄП.
Корисного вам читання!
З повагою
Зінаїда ОМЕЛЬНИЦЬКА,
головна редакторка Uteka-Комерція
Коментарі до матеріалу