• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Головні питання для бухгалтера в Агро

09.09.2020 1017 0 3

Сільське господарство — одна з основних галузей економіки України. Тому дуже важливо аби вона була прибутковою. Діяльність сільгосппідприємства має низку особливостей в бухгалтерському обліку та оподаткуванні. До того ж продуктивність у сільському господарстві значною мірою залежить від природніх факторів, які створюють особливі умови для роботи та які потрібно враховувати керівнику та бухгалтеру.

Аби всі найактуальніші відповіді на ваші запитання були під рукою, ми підготували добірку випусків про головні питання для бухгалтера в Агро.

Корисні випуски

Вирощування та збір зернових

Із початком осені аграрії завершують збір зернових культур. Саме час перевірити, чи усі бухгалтерські записи щодо вирощування та збору урожаю підтверджуються первинними документами, та пересвідчитись у достовірності бухгалтерської оцінки зернової продукції. 
Крім того, по зерну, що передано на зберігання, слід провести коригуючи записи на фактичну суму убутку в результаті його доробки тощо. Це слід встигнути зробити до 1 жовтня – початку щорічної суцільної інвентаризації. 

З цією метою ми підготували корисну добірку матеріалів, у яких висвітлено важливі аспекти обліку зернових. 

Експорт сільгосппродукції – це вигідно

Митне оформлення та валютний контроль сільгосппродукції, яка експортується, має свої особливості. Є нюанси й у порядку бухгалтерського та податкового обліку. Тому цей спецвипуск стане у пригоді не тільки бухгалтеру, а й фіндиректору та керівнику кожного агропідприємства.

Відкриття ринку землі: готуймося вже зараз!

Як відомо, перший етап продажу земель сільськогосподарського призначення розпочнеться із 1 липня 2021 року. Проте аграріям до цієї дати слід бути масимально підготовленими: як інформаційно, так і документально. Як це правильно зробити читайте у добірці.

Блокування ПН/РК – 2020: що необхідно знати аграріям

Новий порядок блокування податкових накладних і розрахунків коригування набув чинності з 1 лютого цього року. Для платників ПДВ помінялися правила гри, оскільки змінилося багато показників, включаючи критерії ризиковості платника, критерії ризиковості операції та показники позитивної податкової історії.

Наші рекомендації допоможуть вам не потрапити до кола ризикових платників та пройти нелегкий шлях розблокування ПН/РК, а в разі потреби – і процедуру оскарження рішення органу ДПС.

Форма № 20-ОПП в агросекторі: увага кожному рядку

Незважаючи на продовження мораторію на перевірки і застосування штрафів, обов'язок платників податків подавати форму № 20-ОПП ніхто не скасовував. Закон зобов'язує платників податків повідомляти про об'єкти оподаткування та об'єкти, пов'язані з оподаткуванням, за формою № 20-ОПП. Ігнорування цього обов’язку чревате досить серйозними наслідками.

Спецвипуск містить цінну інформацію, яка допоможе вам без зусиль розібратися з усіма тонкощами заповнення та подання даної форми.

Сільгосптехніка: експлуатація та облік

Діяльність кожного сільгосппідприємства пов’язана із застосуванням техніки (комбайнів, тракторів тощо), тому підприємства нерідко зустрічаються з різними обліковими та правовими проблемами при її використанні. У добірці матеріалів ми розглянули ситуації, що часто виникають у аграріїв.

Держпідтримка аграріїв - 2020

Незважаючи на введений в Україні карантин, держпідтримку аграріям поки що залишили на рівні, який було установлено Законом про Держбюджет на 2020 рік. За традицією пріоритетними напрямами є підтримка фермерських господарств, суб’єктів, що провадять діяльність у сфері тваринництва, та здешевлення кредитів.

Агропорадник «Біологічні активи в сільськогосподарській діяльності»

Головною особливістю діяльності аграрних підприємств є те, що більшість їх операцій пов’язана з біологічними активами. Тому інформація про БА є одним із найважливіших елементів облікової політики для сільгосппідприємства. 

На сьогодні принциповими для сільськогосподарських підприємств є питання визначення об’єктів обліку БА, порядок їх визнання та оцінки тощо, оскільки від цього залежатиме відображення їх вартості у складі витрат і, як наслідок, фінансовий результат (прибуток чи збиток). 

Побудувати оптимальну для підприємства систему обліку БА допоможе агропорадник «Біологічні активи в сільськогосподарській діяльності». У ньому проаналізували чинні норми законодавства із із бухобліку та оподаткування та надали практичні рекомендації щодо формування облікової політики стосовно БА.

Коментарі до матеріалу

Оформити передплату на розділ «Агро»

Надійні рішення з бухобліку, податках і праву

2936 грн. / рік

Купити

Кращі матеріали