Форма № 20-ОПП в агросекторі: увага кожному рядку
Як і очікувалося, Кабмін постановою від 26.08.20 р. № 760 продовжив дію карантину до 31.10.20 р. Цим документом були внесені зміни до постанови КМУ від 22.07.20 р. № 641 «Про встановлення карантину і запровадження посилених протиепідемічних заходів на території з широким розповсюдженням гострої респіраторної хвороби COVID-19, викликаної коронавірусом SARS-CoV-2».
Для бізнесу продовження карантину ще на два місяці означає, що, як і раніше:
- штрафи і пеня за порушення податкового законодавства, допущені в період з 01.03.20 р. до 31.10.20 р., нараховуватися не будуть;
- штрафи за несвоєчасну реєстрацію податкових накладних, розрахунків коригування не накладаються;
- діє мораторій на податкові перевірки (за винятком деяких видів перевірок);
- зупиняється перебіг строків процедури адміністративного оскарження, надання ІПК тощо;
- роботодавці можуть продовжити простій, оплачувані та неоплачувані відпустки працівникам (але тільки за їх бажанням), дистанційну роботу своїм співробітникам.
Незважаючи на продовження мораторію на перевірки і застосування штрафів, обов'язок платників податків подавати форму № 20-ОПП ніхто не скасовував. Карантин рано чи пізно закінчиться, тому вважаємо, що копити борги за об'єктами, які необхідно показати в цій формі, не варто.
Ще із січня 2011 року законодавець зобов'язав платників податків повідомляти про об'єкти оподаткування та об'єкти, пов'язані з оподаткуванням, за формою № 20-ОПП. Донедавна ця форма не сприймалася серйозно. Проте зараз її ігнорування чревате досить серйозними наслідками.
По-перше, більше шансів потрапити до переліку ризикових платників податків, що може призвести до блокування податкових накладних. До того ж можуть виникнути проблеми з реєстрацією РРО, акцизних складів та отриманням ліцензій на торгівлю та зберігання пального.
По-друге, у травні цього року були вдвічі збільшені штрафи за неподання форми № 20-ОПП.
Але й це ще не все. Справа в тому, що зараз немає однозначної судової практики щодо застосування штрафів за неподання або несвоєчасне подання даної форми. Наприклад, є випадки, коли платника податків штрафували за неподання повідомлення за формою № 20-ОПП за кожний непоказаний об'єкт. Якими аргументами можна скористатися при оскарженні рішення податкової про застосування штрафу за неподання форми № 20-ОПП, ви дізнаєтеся зі статті цього номера.
У даному спецвипуску ви знайдете також вичерпні відповіді на такі запитання:
- як правильно заповнити та подати форму № 20-ОПП;
- які існують способи подання цієї форми;
- як виправити помилки, допущені у формі № 20-ОПП;
- як відобразити в цій формі земельні ділянки і т. д.
Форма № 20-ОПП таїть у собі безліч підводних каменів. Щоб розкласти все по поличках, необхідно витратити багато часу. Ми вже це зробили для вас. Наш спецвипуск містить цінну інформацію, яка допоможе вам без зусиль розібратися з усіма тонкощами заповнення та подання даної форми.
Консультації
Хто, куди і в які строки повинен подавати форму № 20-ОПП
Аналізуємо ризики неподання форми № 20-ОПП
Способи подання форми № 20-ОПП
Як відобразити у формі № 20-ОПП земельні ділянки?
Підприємство міняє адресу: куди подавати форму № 20-ОПП?
Виправляємо помилки, допущені у формі № 20-ОПП
Не подали форму № 20-ОПП: яким буде штраф?
Автомобіль у фінлізингу: чи подавати форму № 20-ОПП?
Чи потрібно подавати форму № 20-ОПП стосовно окремого об’єкта «котельня»?
Об’єкт здано в оренду кілька років тому, форма № 20-ОПП не подавалася: чи треба її подати зараз?
Коментарі до матеріалу