Виплата дивідендів учасникам: оформляємо, оподатковуємо, виплачуємо
З 1 січня 2021 року набрала чинності нова редакція пп.14.1.49 ст.14 Податкового кодексу, відповідно до якої дивіденди – платіж, який здійснює юридична особа, в т. ч. емітент корпоративних прав, інвестиційних сертифікатів чи інших цінних паперів, на користь власника таких корпоративних прав, інвестиційних сертифікатів та інших цінних паперів, що засвідчують право власності інвестора на частку (пай) у майні (активах) емітента, у зв'язку з розподілом частини його прибутку, розрахованого за правилами бухгалтерського обліку.
Вимоги законодавства, що стосуються виплати дивідендів, різняться залежно від організаційно-правової форми юрособи. У випуску допоможемо розібратися з усіма юридичними тонкощами операції з виплати дивідендів в АТ, ТОВ, ПП, ФГ.
Особливістю операції з виплати дивідендів учасникам – юридичним особам є необхідність сплати емітентом авансового внеску з податку на прибуток. Утім, його мають сплачувати тільки емітенти – платники цього податку. Платники єдиного податку третьої або четвертої групи авансовий внесок не сплачують. У випуску розглянули порядок сплати авансового внеску в разі виплати дивідендів юрособам, які є резидентами України.
Виплачуючи дивіденди учасникам – фізичним особам, підприємство-емітент має утримати із їх суми ПДФО та військовий збір. Причому ставка ПДФО напряму залежить від того, на якій системі оподаткування перебуває емітент. Як це зробити належним чином, читайте у випуску.
Також нагадаємо, як відобразити нарахування та виплату дивідендів у бухобліку та фінзвітності, які обмеження установлено щодо виплати дивідендів у готівковій формі, а також якими є особливості виплати дивідендів у натуральній формі.
Коментарі до матеріалу
Відсортовано: по часу за популярністю
Всього коментарів 1