Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Головні питання для бухгалтера та керівника агробізнесу

12.08.2021 1266 0 4

Сільське господарство – одна з основних галузей економіки України. Щоб забезпечити подальший розвиток, аграріям необхідно шукати нові господарські зв’язки, змінювати тактику ведення бізнесу та приймати далекоглядні економічно обґрунтовані рішення. Uteka-Агро зможе в цьому допомогти і стати для кожного сільгоспвиробника надійним радником, запорукою розвитку та прибутковості!

Щодня ми отримуємо від наших читачів запитання, які хвилюють бухгалтера та керівника агробізнесу. Інколи потрібно відкласти на деякий час справи та витратити багато часу, щоб розібратися в них. Тому ми зібрали для вас відповіді на актуальні запитання, щоб ви ЗБЕРІГАЛИ СВІЙ ЧАС та КОМФОРТНО І ПРОДУКТИВНО працювали.

Корисні випуски

Купівля-продаж сільгоспземель: дотримуємося усіх правил

Згідно із законами від 31.03.20 р. № 552-IX та від 28.04.21 р. № 1423-IX було викладено в новій редакції, яка застосовується з 1 липня цього року, ст. 131 Земельного кодексу. Право власності на раніше підмораторні землі тепер можна придбати на підставі цивільно-правових договорів. Здавалося б, жодних перешкод для продажу землі сільгосппризначення вже немає, але це не так. По-перше, придбавати сільгоспземлю (у т. ч. й ту, яка раніше була під мораторієм) можна лише за певними видами договорів і деякими іншими способами (наприклад, унесення землі до статутного капіталу). По-друге, навіть для дозволених способів придбання землі запроваджено чимало обмежень.

У консультаціях розберемося, хто та за яких умов може придбати у власність землі сільгосппризначення.

Емфітевзис: особливості та переваги перед договором оренди

Вивчивши плюси та мінуси договорів емфітевзису та оренди, аграрії, які мають намір узяти в користування земельну ділянку, зможуть вибрати підходящий для них варіант. Ми докладно розповіли про особливості та нюанси укладання договору емфітевзису 2021 року.

Орендна плата за землю: як не помилитися під час її розрахунку та сплати податків

Орендна плата є однією з істотних умов договору оренди. У договорі сторони мають також закріпити такі умови, як індексація орендної плати, спосіб та умови розрахунків, строки сплати, порядок внесення і перегляду орендної плати, а також відповідальність за її несплату. Усі ці питання ми висвітлили у спецвипуску. Зокрема, ви дізнаєтесь, як поєднати законодавчі вимоги та договірне регулювання орендної плати, правильно проіндексувати встановлений розмір та чи буде відповідальність, якщо виплачувати орендну плату без урахування індексації.

Державна підтримка підприємств АПК на 2021 рік

Держпідтримка АПК 2021 року передбачає фінансування за 5 класичними програмами та 6 новими. Загальна сума, виділена на це з бюджету, сягає 4,5 млрд грн (4 млрд грн – на класичні програми і 500 млн грн – на нові). Ми проаналізували схему та умови отримання коштів, а також зручність і зрозумілість процедури отримання фінансової допомоги для аграріїв.

Зберігання пального на сільгосппідприємстві: вирішуємо старі проблеми і уникаємо нових

Питання, пов’язані зі зберіганням пального, завжди були приводом для занепокоєння сільгосппідприємств. Деякі з них досі не розв’язано. До того ж, у тій чи іншій ситуації виникають свої нюанси. Водночас за відсутність ліцензії або вчинення порушення під час зберігання пального передбачено чималий штраф – 500 тис. грн. Тож із допомогою фахівців розберемося в питаннях ліцензування діяльності зі зберігання пального, з якими до нас щодня звертаються аграрії.

Вирощування та збір зернових

Із початком осені аграрії завершують збір зернових культур. Саме час перевірити, чи всі бухгалтерські записи щодо вирощування та збору урожаю підтверджуються первинними документами, та пересвідчитись у достовірності бухгалтерської оцінки зернової продукції.
Крім того, щодо зерна, переданого на зберігання, слід провести коригуючі записи на фактичну суму убутку в результаті його доробки тощо. Це слід встигнути зробити до 1 жовтня – початку щорічної суцільної інвентаризації.

У наших матеріалах висвітлено важливі аспекти обліку зернових.

Форма № 20-ОПП в агросекторі: увага кожному рядку

Незважаючи на продовження мораторію на перевірки і застосування штрафів, обов'язок платників податків подавати форму № 20-ОПП ніхто не скасовував. Закон зобов'язує платників податків повідомляти про об'єкти оподаткування та об'єкти, пов'язані з оподаткуванням, за формою № 20-ОПП. Ігнорування цього обов’язку чревате серйозними наслідками.

Спецвипуск містить цінну інформацію, яка допоможе вам без зусиль розібратися з усіма тонкощами заповнення та подання цієї форми.

Виплата дивідендів учасникам: оформляємо, оподатковуємо, виплачуємо

Вимоги законодавства щодо виплати дивідендів залежать від організаційно-правової форми юрособи. У випуску допоможемо розібратися з усіма юридичними тонкощами операції з виплати дивідендів в АТ, ТОВ, ПП, ФГ.

Облікова політика на сільгосппідприємстві від А до Я

Згідно з нормативно-правовими актами бухгалтерський облік на підприємстві має здійснюватися за певними правилами. Істотною умовою виконання цих правил є грамотний вибір підприємством облікової політики, спрямованої на досягнення його цілей та завдань.

Щоб допомогти сільгосппідприємствам розробити нову або покращити існуючу облікову політику, ми розповіли про: основи облікової політики підприємства; що включати до наказу про облікову політику та його додатків; критерії суттєвості в обліковій політиці; бухоблік ПДВ – які аспекти слід урахувати в обліковій політиці. Також навели зразок наказу про облікову політику, який підприємства можуть використовувати як основу для складання свого облікового документа.

Сільгосптехніка: експлуатація та облік

Діяльність кожного сільгосппідприємства пов’язана із застосуванням техніки (комбайнів, тракторів тощо), тому під час її використання нерідко виникають різні облікові та правові проблеми. Найбільш поширені проблемні ситуації ми розглянули в добірці матеріалів.

Агропорадники

Агропорадник «Первинні документи в агросекторі»

В Агропораднику ми надамо власні рекомендації та зразки заповнення документів з обліку основних процесів сільгоспвиробництва: закладання, вирощування та списання багаторічних насаджень; збору зерна з поля, а також його доробки на елеваторі або власному току; оприбуткування продукції овочівництва, садівництва, картоплі та баштанних культур; оприбуткування та використання кормів (в т. ч. грубих, соковитих та пасовищних); первинний облік тварин основного стада, молодняка та відгодівельного поголів’я; оприбуткування продукції тваринництва (у птахівництві, скотарстві та бджільництві).

Агропорадник «Земельні відносини в Україні»

Земля є основним елементом, без якого неможливо вирощувати сільгосппродукцію. Як відомо, з 1 липня 2021 року розпочався перший етап продажу земель сільськогосподарського призначення. Які нюанси мають врахувати фермери? Які є способи переоформлення сільгоспземель? Які недоліки та переваги кожного з цих способів? Про все це читайте в Агропораднику.

Коментарі до матеріалу

Оформити передплату на розділ «Агро»

Надійні рішення з бухобліку, податках і праву

2936 грн. / рік

Купити

Кращі матеріали